in

Заявивши про відсутність орендного контакту можна отримати вагому знижку на плату за житло

Довготривалий контракт на оренду житла за низьку плату. Такою є винагорода тим, хто заявить про незареєстровану оренду до податкової поліції Італії

 

Декрет про муніципальний федералізм, що увійшов у силу 7 квітня 2011, захищає громадян від фальшивих форм орендних контрактів. Ними є:
– укладені в усній формі;
– офіційно незареєстровані, або зареєстровані із заниженою сумою орендної плати;
– зареєстровані як безоплатне користування житлом (comodati d’uso gratuito) та ін.

Власникам нерухомості, які здають житло в обхід закону, було надано 60 днів для реєстрації контрактів за усіма правилами. З 7 червня 2011 року на порушників накладатимуться високі штрафи, та їх примушуватимуть до здачі житла, за контрактом на чотири роки (які можна продовжити ще на чотири роки), за плату, яка на 80% є нижчою від ринкової ціни.

Цією можливістю можуть скористатися також іноземці в Італії, більшість яких живуть в орендованих квартирах, часто без підписання контракту що відображає реальні договірні умови. Такі дані випливають із дослідження Національної профспілки квартиронаймачів (Sunia).
З тисячі опитаних іноземців лише 15% володіють зареєстрованим контрактом із зазначенням реальної суми орендної плати. У 46% платять більше ніж зазначено в контракті; у 39% іноземців взагалі не укладали письмової домовленості про здачу квартири, або вона не була зареєстрована офіційно. На основі отриманих даних профспілка припустила, що ухилення від сплати податків у цьому секторі становить 1.1 мільярдів євро.

“Часто іммігранти не наважуються настоювати на підписанні контракту, через страх втратити житло. Нові норми дозволять багатьом вийти з тіні та повідомити про подібні випадки. В середньому квартира на окраїні Риму коштує 800 євро на місяць. У випадку заяви про відсутність контракту коштуватиме 150 євро” – пояснює адвокат Альдо Россі, національний секретар Sunia.

Як потрібно діяти орендарям в таких випадках? Передусім через слід Інтернет перевірити реєстрацію контракту (на сайті www.agenziaentrate.gov.it). У разі її відсутності, подати заяву у податкову поліцію. Кожен випадок буде аналізуватися окремо, тому радимо звернутися за посередництвом до уповноважених асоціацій.

Подати заяву про відсутність контакту можуть лише іноземці, що легально проживають в країні, адже закон забороняє здачу житла в оренду нелегалам, караючи порушників арештом та конфіскацією квартири.


Ельвіо ПАСКА,
переклад Маріанни Сороневич

Читайте також:

Оренда житла в Італії

Типи контрактів на оренду житла

Що таке заставний депозит орендного контракту?

Оренда. Хто платить збитки?

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Кабмін суттєво підняв вартість віз для іноземців

10 речей, які потрібно знати про Рим