in

Здорова засмага без шкоди здоров’ю

Багато косметичних фірм до пляжного сезону спеціально випускають цілі лінії захисних засобів: креми, гелі, лосьйони, бальзами, олії. Експерти краси настійно рекомендують купувати лише ті засоби, де є УФ-фільтри.

Отже, давай з’ясовувати, що ж це за заповітні фільтри з літерами УФ.

У сонячному світлі є два типи випромінювань УФ, що відповідають за виникнення засмаги на шкірі: цілком невинний тип А і дуже небезпечний тип В, від якого, по суті, й слід захищатися, щоб не було опіків, передчасних зморшок і навіть раку шкіри. Сучасні сонцезахисні засоби містять захисні речовини від УФ-В- й УФ-А-випромінювань, що мають спеціальний індекс. Що більше числове значення індексу, то, відповідно, кращий захист.

Крім того, на упаковках із засобами для захисту від сонця можна побачити букви SPF. Аналогічно UF, вони також вказують на здатність сонцезахисного препарату захищати шкіру від сонячних опіків. Міжнародна абревіатура SPF означає: Sun Protection Factor — сонцезахисний фактор. Зазвичай коефіцієнт ступеню захисту коливається від 2 до 30 SPF. Що він вищий, то довше можна засмагати без шкоди для здоров’я.

У складі сучасних сонцезахисних засобів містяться фільтри двох видів.

1. Фізичний, тобто мінеральний. Це сполуки титану, цинку та інших корисних речовин. Саме вони відбивають сонячні промені, знаходячись на поверхні шкіри, і блокують сонячне опромінення. Креми з такими фільтрами добре сприймаються всіма типами шкіри, аж до шкіри з підвищеною чутливістю.

2.  Хімічні. Ці фільтри, вловлюючи ультрафіолетові промені, перетворюють сонячну енергію на нешкідливе для шкіри тепло. Для цих метаморфоз вони використовують частину енергії випромінювання так, щоб вона не проникала усередину клітин людського організму.

Щоб переконатися, що обраний тобою засіб не викличе алергії, протестуй його. Нанеси трішки крему на внутрішню частину ліктьового згину та залиш на півгодини. Якщо шкіра не почервоніла, не пече та не свербить, отже, засіб тобі підходить, і його сміливо можна наносити на тіло.

Купуй сонцезахисний засіб, відповідно до свого типу шкіри,  а також не забудь проконтролювати строк придатності, адже прострочені креми шкодять шкірі значно більше, ніж їх відсутність.

Якщо в тебе бліда шкіра, ти вперше на пляжі або вибираєш захист для дитини — вибирай засоби тільки з високим ступенем захисту — SPF від 20 до 30.

Якщо засмагаєш швидко або вже відпочиваєш на пляжі більше тижня – для тебе підійдуть SPF від 5 до 10.
Якщо в тебе смаглява від природи шкіра або ти вже нагадуєш мулатку-шоколадку, то твій вибір – засобу з SPF від 2 до 4.
Заощаджувати на захисті не варто. І головне – не кількість, а якість: два флакони засобу з SPF 15 однаково не захистять, як засіб із SPF 30.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Діти іммігрантів – нова італійська мрія

«Пекло, що пережила на заробітках в Італії, запам’ятаю на все життя»