in

Негода на Апеннінах

Хвиля негоди накрила усю Італію. Уже кілька днів північ країни засипана мокрим снігом, а південь та центр потерпають від дощу та сильних вітрів.
piena.jpg16 грудня 2008. З усіх усюд повідомляють про повалені дерева та багатокілометрові корки на дорогах. Перервано зв’язок із кількома італійськими островами. У ці дні Рим нагадує місто під час військових дій – багато службовців в уніформі, гелікоптери, з яких ведуть спостереження за столицею з неба. Експерти Цивільного захисту постійно моніторять рівень води у ріці та каналізаційних трубах. Уряд країни закликає громадян виходити з домівок лише у разі крайньої необхідності. У двох північних регіонах країни – Трентіно і Бользано – зачинено школи. Сильні кількаденні дощі спричинили у Римі значну небезпеку для його жителів. У понад трьох сотнях випадків знадобилося втручання поліції, 50 особам надано допомогу. На заблокованих водою дорогах люди були змушені залишити свої автомобілі на розсуд долі. У дорожньому тунелі в передмісті Рима під натиском води, що піднялася вище рівня даху авто, загинула жінка. Ще одну вагітну жінку та її чоло­віка врятували паски власного авто, коли у тунелі вода піднялася вище одного метра. У регіоні П’ємонте пенсіонер загинув під перевернутим трактором, коли розчищав дорогу від снігу, а ще один 76-річний чоловік загинув від інфаркту, коли дерево впало на його авто у Реджо Калабрії. Конфедерація сільського господарства вже зараз взялася оцінювати збитки, завдані повінню. Наразі їх оцінюють у piena1.jpgдесятки мільйонів євро. “Негода поставила італійське сільське господарство на коліна, – читаємо у ноті Конфедерації. – Багато полів слід пересіяти, десятки господарств повідомили про пошкодження майна, у деяких випадках ґрунти пошкоджено зсувами”. Уночі проти 12 грудня, передбачаючи повінь, спровоковану розлиттям Тибру, у Римі задіяно план подолання надзвичайного стану. Рівень води у ріці зростає чи не щогодини, з 18 до 20 години (учора – “Пошт­а”) очікують пік її підйому. Мер міста Джанні Алеманно заявив про готовність до евакуації населення із зон ризику.

Згідно із прогнозами синоптиків, на всій території країни негода триватиме і в наступні дні. Очікують значне зростання рівня води у ріках Аньєне, Арно, Омброне та ін.
До слова. Тибр, який зазвичай є прикрасою Вічного міста, обгороджено зведеним наприкінці XIX століття високим муром та насипом, які приборкують водну стихію та слугують велодоріжкою. Колись Рим також нерідко потерпав від жорстоких повеней, сліди яких збереглися досі. На фасадах будинків чи церков можна побачити мармурові таблички із позначками рівня води під час повеней у попередні століття. Найдавніша із них датована 1230 роком. Одна із цих повеней мала несподіваний поворот. За легендою, на створення фонтану Баркачча на одній із найживописніших площ міста – Іспанській – П’єтро Берніні надихнув старий човен, принесений сюди Тибром під час “великої води” 1598 року.

Маріанна СОРОНЕВИЧ

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Українські юристи у Римі

Як заробити українську пенсію в Італії