in ,

Продовжено можливість перетину кордону України за внутрішніми паспортами

Maplewood, Minnesota, An employee at a fast food restaurant taking credit cards outside from customers to pay for their orders at a safe distance due to the dining room being closed because of the coronavirus pandemic. (Photo by: Michael Siluk/Education Images/Universal Images Group via Getty Images)

Державна прикордонна служба України продовжила можливість перетину кордону України за внутрішніми паспортами. Діти до 16-річного віку можуть виїхати з паспортом громадянина України або свідоцтва про народження дитини.

Таке рішення прийнято зважаючи на ситуацію, що складається на території України під час воєнного стану, коли громадяни України не можуть швидко і вчасно оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт).

Саме через гуманітарні обставини та за раніше досягнутими домовленостями з суміжними країнами співробітники прикордонного відомства здійснюватимуть пропуск громадян України, в тому числі і за внутрішнім паспортним документом.

Це стосується всіх громадян, не залежно від областей, з яких вони прямують.

Правила перетинання державного кордону громадянами України можна прочитати ТУТ.

З-поміж іншого визначено, що виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України).

Водночас Державна прикордонна служба звертає увагу громадян України, що в окремих випадках під час перебування за кордоном може виникнути гостра необхідність наявності закордонного паспорта, що визначено законодавствами країн, де наші краяни планують перебувати, або під час поїздок між різними країнами. Тому радить громадянам України враховувати різні ситуації та за можливості оформити собі закордонний паспорт ще до перетину кордону.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ ОПИНИЛИСЯ ЗА КОРДОНОМ БЕЗ ЗАКОРДОННОГО ПАСПОРТА

Якщо ви опинилися за кордоном без закордонного паспорта, вім слід звернутися у консульство України за кордоном.

В Італії діють три консульства у Мілані, Римі і Неаполі. Більше про це читайте ТУТ.

Обговорити цю, та інші новини важливі українцям в Італії, можна приєднавшись до групи у Facebook Українці в Італії Разом!

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 2 Середній: 5]

Біженку з України оштрафували на кордоні Італії на 3 800€

Запрошуємо українців в Мілані до святкування Дня визволення Італії від фашизму