in

Свободу пересування в Європі можуть обмежити через наплив біженців

Президент Франції Ніколя Саркозі та прем’єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі обговорять проблему біженців з півночі Африки. На зустрічі в Римі 26 квітня йтиметься про Шенгенську угоду і можливе закриття кордонів.
За словами міністра закордонних справ Італії Франко Фраттіні, Шенгенська угода застаріла і її потрібно переглянути. Зокрема, вважають, як у Франції, так і у Італії, варто запровадити положення, відповідно до якого країни Шенгенської зони зможуть поновлювати контроль на своїх кордонах у випадку великого напливу іммігрантів до Євросоюзу. Над спільним комюніке, у якому міститиметься ця пропозиція, нині працює робоча група з італійських та французьких фахівців. Її потім буде винесено на розгляд Єврокомісії та міністрів внутрішніх справ держав ЄС 15 травня.

За допомогою змін до Шенгенської угоди Париж та Рим намагаються знайти вихід з нинішньої кризи. Починаючи від січня, на італійському узбережжі висадилися 25 тисяч нелегальних мігрантів з Тунісу. Після того, як ЄС відмовився надавати Італії допомогу, місцевий МЗС видав тунісцям візи і навіть придбав їм квитки до Франції, посилаючись на те, що мешканці Тунісу є франкомовними. У відповідь на такий крок Париж на деякий час закрив кордон і повернув кілька сотень нелегалів назад до Італії.

Внутрішньополітичні міркування

Нині Франція та Італія намагаються залагодити суперечку, Париж навіть обіцяє «вибити» в Брюсселі додаткову фінансову допомогу для Італії для боротьби із напливом іммігрантів.

Утім, як вважають оглядачі, для внесення змін до Шенгенської угоди є й інші причини – внутрішньополітичні. Рейтинги як президента Франції Ніколя Саркозі так і італійського прем’єра Сильвіо Берлусконі останнім часом постійно падають, обидва політики втрачають голоси потенційних виборців, які надають перевагу політикам з ультраправого табору. Останні залучають дедалі більше прибічників за допомогою закликів припинити наплив мігрантів до Євросоюзу.

Автор: Тетяна Карпенко
Редактор: Роман Гончаренко

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Італія приєднається до воєнної операції у Лівії

Нацбанк обмежив продаж валюти в одні руки