in

У ЄС запровадили уніфіковані посвідчення водія

  Посвідчення водія на право керування транспортними засобами єдиного для всіх країн ЄС зразка видається з суботи, 19 січня. Відтепер у всіх країнах ЄС водії отримуватимуть винятково пластикові права. На противагу. зокрема, чинним в Німеччині дотепер пожиттєвим водійським посвідченням, нові права підлягатимуть обміну щонайпізніше через 15 років їх використання.

Іспит складати не потрібно

Новий іспит на керування транспортним засобом складати не доведеться, стан здоров’я заново не перевірятиметься. Втім, для водіїв автобусів та вантажівок правила видачі будуть більш суворими.

Регулярний обмін прав, кажуть у Єврокомісії, має сприяти захисту від фальшування водійських посвідчень. Захист нового документа забезпечує, зокрема, голограма. Крім того, дорожня поліція легше ідентифікуватиме водія, якщо він буде старший від своєї фотографії щонайбільше на 15 років.

“Підроблені посвідчення прав водія – це ліцензія на вбивство”, – наголосив комісар ЄС з питань транспорту Сіім Каллас в Брюсселі у п’ятницю, 18 січня, повідомляє агенція dpa. “Саме тому нам потрібні права, які легко читаються, легко розуміються та складно фальсифікуються”, – наголосив європолітик. На сьогодні, за даними Єврокомісії, у Європі використовують 110 різноманітних варіантів посвідчень прав водія.

Бюрократії не оминути

Утім, термінової зміни прав від водіїв не вимагають. Документи стари зразків діятимуть ще протягом 20-ти років. Загальнонімецький автомобільний клуб АDAC оцінює обмін прав у 24 євро.

Той, хто потребуватиме для дальніх подорожей права міжнародного зразка, повинен обміняти свої нинішні на нові ще до 2033 року. Адже саме наявність європейського посвідчення водія є передумовою для видачі міжнародного.

Однак навіть незважаючи на те, що вимоги термінового обміну прав не висунуто, критики нарікають на можливі бюрократичні ускладнення. Так, Федеральне об’єднання водіїв-інструкторів уже передбачає “гіпербюрократизм”, пов’язаний із введенням нових прав водія.

Нова загальноєвропейська база даних

Якщо в одній із країн ЄС водія позбавлять прав, він уже не зможе, як раніше, отримати нові в іншій країні. Санкції, подібні цій, діятимуть на території усього Євросоюзу. З цією метою запроваджується також відповідна нова база даних.

Крім нових посвідчень водія з 19 січня почнуть діяти і нові приписи щодо видів транспортних засобів. Так, три- чи чотирьохколісні мототранспортні засоби (трайки та квадроцикли) класифікуватимуться в інші групи.

http://europe.newsru.ua

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Реклама в Українській газеті

Ахметов обігнав усіх росіян у рейтингу мільярдерів