in

Італійський уряд сподівається заробити на легалізації заробітчан

   Італія оголосила про чергову «санаторію» – можливість легалізувати нелегальних працівників. Щоправда, схоже, що зиск від цього матиме радше держава, а не заробітчани.

Нова ініціатива уряду Монті – це, за словами міністра інтеграції Андреа Ріккарді, передусім «можливість для роботодавців узаконити робочі стосунки із працівниками, найнятими нелегально, і можливість для іммігрантів-нелегалів отримати дозвіл на проживання або легальний контракт». «Крім того, – заявив Ріккарді, – це – перший крок до посуворішання боротьби з використанням робочої сили нелегалів, якої від нас вимагає Європа».

Утім, в італійському уряді не приховують, що сподіваються також і на економічний зиск від цієї операції. За підрахунками урядовців, нинішня легалізація має «вивести з тіні» приблизно 250 тисяч мігрантів, що нині працюють в Італії без дозволу на проживання та роботу. А якщо взяти до уваги, що тепер «штраф» за одного працівника зріс удвічі – до 1000 євро, то не важко порахувати, що завдяки «санаторії» державна скарбниця одразу ж має поповнитися на 250 мільйонів євро. Проте і це, звичайно, не все: якщо надії уряду справдяться, то завдяки колишнім нелегалам держава отримуватиме 2,5 мільярда євро на рік у вигляді податкових відрахувань.

Як перестати бути невидимим

Отже, у період з 15 вересня до 15 жовтня роботодавець може подати заявку про легалізацію працівника, робочі стосунки з яким тривають щонайменше три місяці. Він має сплатити 1000 євро «штрафу», а потім, при підписанні документів, і всі збори та податки за шість місяців.

Працівник, зі свого боку, мусить довести за допомогою офіційних документів, що перебуває в Італії принаймні з 31 грудня 2011 року. Цю норму впроваджено задля того, щоб легалізація не спричинила наплив нових мігрантів з-за кордону. Водночас вона створює проблеми самим нелегальним працівникам в Італії: адже вони намагаються бути якомога непомітнішими і не залишати документації про своє перебування в країні. Але, підказують у патронатах зі справ іммігрантів, документами, які у цьому випадку можуть стати у нагоді є, приміром, прострочена віза до Італії, непоновлений дозвіл на проживання або навіть медична довідка після виклику «швидкої».

Українські заробітчани не в захваті

«Ця санаторія тільки виглядає правильною і логічною. Але, як на мене, вона і несправедлива і неефективна, – зазначив у розмові з DW Сергій, молодий український заробітчанин в Італії. – От побачите, вона провалиться. Уряд не набере тієї кількості, на яку сподівається. А несправедлива вона тому, що ці 1000 євро роботодавці знов «повішають» на працівників, які і так тяжко заробляють кожну копійчину. От у мене, наприклад, такої суми просто немає. І взагалі, я вважаю так: легалізація має бути безкоштовною, а хочете боротися з нелегальною працею – запроторюйте до тюрми тих, хто робить на ній бізнес!» – резюмував молодий чоловік.

Ірина Кащей, Рим

Німецька хвиля

Головний редактор “Української газети” вбачає у перевірці ТВі обмеження свободи слова в Україні

Синичка з минулого.(Жіночий лист). Оповідання Андрія Яцкула