in

Італія заборонила невакцинованим дітям ходити в школи та дитсадки

Італійським дітям повідомили, що вони не зможуть відвідувати заняття у школах, якщо не можуть довести наявність необхідних щеплень.

Такі обмеження в Італії встановили після місяців дебатів щодо обов’язкової вакцинації.

Батьків можуть оштрафувати на суму до 500 євро, якщо вони відправлятимуть своїх невакцинованих дітей до школи. Дітей до 6 років без необхідних щеплень можуть відправити додому з дитячих закладів.

Новий закон ухвалили під час спалаху захворювання кором. Італійські чиновники кажуть, що рівень вакцинації покращився з моменту його запровадження.

Відповідно до так званого “закону Лоренцин”, названого за іменем екс-міністра охорони здоров’я Беатріче Лоренцин (2013-2018), яка підготувала його, – діти мають отримати цілий ряд обов’язкових імунізацій, перш ніж піти у школу. Мова йде про щеплення від вітряної віспи, поліомієліту, кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Діти віком до шести років будуть виключені з ясел та дитячого садка, якщо їхні батьки не нададуть документів щодо вакцинації за новими правилами.

Дітям віком від шести до 16 років за італійським законодавствам не можна прямо заборонити відвідувати школу, але їхні батьки платитимуть великі штрафи, якщо не зроблять обов’язкові штрафи.

Італійські ЗМІ повідомляють, що регіональні органи влади вже почали реагувати на порушення законодавства.

У Болоньї місцеві органи влади вже надіслали листи про тимчасове зупинення відвідування шкіл батькам близько 300 дітей. Загалом 5 000 дітей не зробили необхідних щеплень.

В деяких інших регіонах батькам надали ще кілька днів для вакцинації їхніх дітей.

Закон ухвалили для того, щоб підвищити рівень вакцинації в Італії від рівня приблизно у 80% до цільового показника Всесвітньої організації охорони здоров’я, встановленого на рівні 95%.

У понеділок італійське міністерство охорони здоров’я повідомило, що національний рівень імунізації становить вже близько 95% серед дітей, народжених у 2015 році, залежно від того, про яке щеплення йдеться.

Досягнення порогового рейтингу у 95% – це момент, коли формується “стадний імунітет” – вакциновано стільки населення, що розповсюдження хвороби стає малоймовірним, тим самим захищаючи тих, хто не може бути вакцинований.

Мова йде про немовлят, які занадто малі для вакцинації, або тих, в кого є певні проблеми зі здоров’ям, такі як порушена імунна система.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Італійському співакові Альбано заборонили в’їзд в Україну

Італійський виробник планує вирощувати горіхи в Україні