in

Італія припиняє виплату допомоги на дитину для іммігрантів

Національний інститут соціального забезпечення (Inps) наказав своїм відділенням відхилити заяви про отримання допомоги на дитину, батьків які мають звичайний дозвіл на проживання. Справа розглядатиметься в суді.

 

Діти не рівні у своїх правах. Якщо мова про дітей іммігрантів, не всі мають всі права на грошову допомогу.

Допомога на дитину, так званий Bonus bebè, виплачується сім’ям, у які завітав лелека. Ті, чий показник фінансового стану ISEE складає менше 25000 євро, можуть отримувати 80 євро на місяць, протягом перших трьох років дитини; якщо ISEE не перевищує 7000 євро, допомога подвоюється і складає 160 € на місяць.

Закон уточнює, що отримати її можуть  італійці і громадяни країн ЄС. Громадяни із країн з-поза ЄС, що проживають в Італії, можуть претендувати на допомогу, за наявності довготривалого дозволу на проживання ЄС (так званої карти на проживання), або якщо вони мають статус політичного біженця або субсидарного захисту.

Це обмеження було поставлено під сумнів експертами імміграційного законодавства, як такі, що суперечать європейським стандартам. Директива 2011/98 /ЄС поширює таке право на всіх іноземців, які мають дозвіл на проживання, дійсний для роботи.

Тому, багато батьків, що володіють звичайним дозволом на роботу, або за сімейними обставинами, подавали запит на отримання Bonus bebè. Онлайн система Inps, до цього часу, дозволяла подати заяву таким категоріям громадян, і це здавалося хорошим знаком. Холодний душ надійшов від Inps, що поклавшись на Міністерство праці Італії, заявив що такі заяви будуть відхилені.

“Прийматимуться заяви лише від італійських, громадян країн ЄС, або громадян, що мають довготривалі дозволи на проживання ЄС. Усі заяви від громадян з країн з-поза ЄС та ті, чиї реквізити не відповідають закону, будуть відхилені» – говорить повідомлення, відправлене INPS усім його регіональним відділенням 10-го березня 2016 року.

INPS перевірятиме уже подані запити. Якщо один із прохачів не має відповідних реквізитів, заяву може подати другий із батьків. У випадку невідповідностей, заява буде відхилена їх.

З цього моменту, однак, територіальні відділення перипинять прийом заяв від батьків, що не мають дозволу на проживання ЄС.

Усе втрачено? НІ. З урахуванням європейських стандартів, імовірно що справа розглядатиметься в суді. У цьому випадку визначати, чи діти рівні між собою у правах, буде суддя.

Стаття італійською

______________________________________________

 

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Італія переходить на нове електронне посвідчення особи

Українські студенти серед постраждалих в автокатастрофі в Іспанії