in

Італія проводить перепис населення. До участі запрошують італійців та іноземців

Новинка цьогорічного перепису – зміна методу розповсюдження анкет. Крім паперових бланків було введено можливість відповіді через Інтернет

Де ви народилися? Скільки часу витрачаєте щоб добратися на роботу? У вашому домі встановлено кондиціонер? Такими є питання “Загального перепису населення та житлового фонду 2011 року”, що провадиться в ці дні Національним інститутом статистики, з метою окреслення життя в Італії. До участі в опитування запрошуються як  італійці, так і іммігранти, які живуть в країні з 2001-го року.

Перепис населення проводиться раз на десять років. У порівнянні з попередніми, цьогорічний запровадив багато новинок. Зокрема змінився метод розповсюдження анкет. Крім паперових бланків було введено можливість відповіді по Інтернету.

Ті, хто обере традиційний спосіб участі, повинні надіслати відповіді в період з 9 жовтня по 20 листопада через поштове відділення, або звернутися в один із центрів, створених в кожному муніципалітеті. Громадяни що надають перевагу сучасним технологіям повинні під’єднатися до сайту: http://censimentopopolazione.istat.it , ввівши особовий пароль, який йому надіслали на домашню адресу.

Питання перепису є досить елементарними, все ж до анкети додається інструкція та безкоштовний телефон для довідок (800 069 701). Інструкції кількома мовами опубліковані на веб-сайті перепису населення, також допомогу можна отримати від співробітників муніципальних центрів.

Участь у переписі є громадським обов’язком. Тих, хто ухилятиметься від нього, каратимуть штрафом до двох тисяч євро. З 21листопада 60 тисяч працівників збиратимуть анкети по домах у громадян, які запізнилися із відсилкою. Вони також визначатимуть сім’ї, незареєстровані у анаграфічному центрі, яким не було надіслано анкети.

“Дай відповідь вашому майбутньому” – скандує рекламна кампанія заходу. “Беручи участь у переписі ви допомагаєте визначити характеристики нашого суспільства і території, на якій ми живемо. Це допоможе приймати правильні рішення для побудови кращого майбутнього для всіх”, пояснює Енріко Джованніні, президент ІСТАТ.

Ельвіо ПАСКА,
переклад Маріанни Сороневич

Добре там, де нас немає…

При обміні валюти в Україні необхідно пред’являти посвідчення особи