in

Лега Норд здирає по 400Є за довідки для іммігрантів

   У деяких муніципалітетах Північної Італії, під адміністрацією партії «Lega Nord», стрімко зросли ціни на довідки, необхідні для подачі заяви про возз’єднання сім’ї та карти на проживання.

Хто погодиться заплатити понад  400 євро за шматок паперу, який підтверджує лише що ви можете жити у вашій квартирі? Тим не менше, до цього примушують іммігрантів адміністрація деяких муніципалітетів, підконтрольних Лега норд.

Довідка про відповідність житла санітарно-гігієнічним нормам обов’язкова для  можливості запросити на постійне проживання в Італії чоловіка/дружину, неповнолітніх дітей, чи літніх батьків , або отримати довготривалий дозвіл на проживання ЄС, що , зокрема, звільняє від необхідності частого поновлення дії та надає додатковий соціальних захист в Італії. Деякі мерії (необгрунтовано) вимагають цей документ для прописки іноземців.

У практично всіх містах Італії цей сертифікат коштує максимум п’ятдесят євро за «адміністративні витрати”, але на початку 2014 року в Больгаре (BG), мер від  Північної ліги встановив тариф у розмірі  500 євро. “Ми не примушуємо нікого залишитися в Італії…” – пояснив він. Проте  через кілька місяців суду Бергамо скасував рішення мера, визнав його дискримінаційним та змусив комуну компенсувати збитки іммігрантам, які були вимушені переплатити.

Незважаючи на таку судову постанову, поганий приклад з Больгаре став зразком для інших муніципалітетів, адміністрованих мерами-легістами, зокрема в провінції Бергамо і Брешії, які також непомірно підняли ціни на бюрократичні послуги для іммігрантів. Вони становлять від 160 € до 425 € в Понтольйо, 220 євро в Серіате і 325 євро в Тельгате.

Про ці випадки було повідомлено в італійський парламент. Депутати Sel Костантіно Челесте і Франко Бордо подали його на обговорення в квітні, проте до цього часу не отримали відповіді. Політики просять встановити максимальний розмір для видачі довідок про відповідність житла.

А тим часом, Асоціація Юридичних студій по імміграції, яка була позивачем у справі Больгаре, направила листа у вищевказані мерії із проханням призупинити їх неправомірні рішення до винесення вердикту парламентом.

На жаль їх прохання було проігноровано, а іноземці що живуть у Albino, Pontoglio, Seriate e Telgate продовжують платити космічні суми за отримання «куска паперу».
 
Стаття італійською на Stranieriinitalia.it,

Переклад Маріанни Сороневич

 

_____________________________________

Вам потрібна віза для в’їзду в Італію чи дозвіл на проживання в Італії? Не знаєте звідки почати і що для цього потрібно? Скористайтеся нашим безплатним сервісом он-лайн Migreat: імміграція в Італію або поставте запитання нашимфахівцям з імміграційних справ.

 

Останній дзвоник в українській школі в Мілані

Заяви про набуття італійського громадянства подаються лише онлайн