in

Amber Light 2015: Європа починає полювання на нелегалів

   У квітні, у більшості аеропортів країн Шенгенскої зони, пройдуть акції контролю за нелегалами, які повертаються на батьківщину. Заходи можуть бути поширені на морські та наземні кордони.

Постійні повідомлення ЗМІ про висадку тисячних армій нелегалів на береги Лампедузи та Сицилії, утвердили громадську думку про загрозу безпеці країни зі сторони нелегалів. Та приглянувшись до проблеми уважніше, виявляється що це – перебільшення.

Велика частина іноземців, які не володіють дозволом на проживання в Італії та Європі, приїхали сюди на легальній основі, зокрема із в’їзною візою чи короткотривалим дозволом на проживання. Після завершення дії документів вони залишилися в країні, в очікуванні амністії, чи декрету флюсі.

Такі «оверстеєрс» попали під приціл європейської поліції. Запроваджується операція «Amber Light 2015», яка має на меті виявляти нелегалів які повертаються на батьківщину, транзитом через інші країни, з метою уникнення санкцій. Захід був запропонований урядом Литви, яка у даний час головує в Європейській раді. До участі запрошено інші країни Шенгенської зони за бажанням.

Контроль документів сконцентрується в аеропортах. Якщо цього вимагатимуть більшість країн шенгену – пошириться на морські та наземні кордони. Документ визначає час запровадження акції: 1-14 квітня, в передпасхальний період, або, як альтернатива, з 18 по 30 квітня.

Офіційно, Amber Light скерований на вивчення явища нелегальної міграції, зокрема збір даних щодо оверстеєрс, тривалості їх нелегального перебування, країн-реципієнтів, прийомів що дозволяють обійти контроль, використання фальшивих документів.

Нелегали, виявлені в італійських аеропортах будуть депортовані. Їм буе заборонено в’їзд в ЄС протягом наступних років.

Стаття італійською на www.stranieriinItalia.it

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Він-італієць, вона-іноземка без пермессо. Вони можуть одружитися?

Журналістка з Італії зняла фільм про Революцію гідності