in

Допомогу на дитину в Італії можна отримати із будь-яким типом дозволу на проживання

У італійські суди почали масово надходити позови від матерів іноземного походження, які не отримали “дитячий бонус” (допомога від держави при народженні дитини) через те, що не задовольняють вимог закону: не мають довгострокового виду на проживання в Італії.

“Дитячий бонус” – 80 або 160 євро на місяць, що виплачується протягом трьох років малозабезпеченим сім’ям, у яких народилася дитина. Отримати його також можуть батьки-іноземці.
Бонус надається Інститутом соцстрахування (INPS) сім’ями-резидентам Італії згідно положень “Закону про стабільність”. Проте службовці вирішили, що іноземці можуть отримати допомогу лише, якщо мають у кишені довгостроковий дозвіл на проживання.

Ця жорстка вимога позбавляє права на субсидію майже половину іммігрантів, які на неї мають право. А також є несумісним із європейським законодавством (Директива 2011/98 / ЄС), відповідно до якого соціальні допомоги повинні отримувати всі ті, хто має дійсне “пермессо”.

В останній часу суди Італії задовольнили багато позовів, які захищають права іноземних сімей. Для допомоги на дитину досить мати дійсний дозвіл на проживання в тому числі в очікуванні зайнятості, чи  сімейних мотивів.
Якщо у вас народилася дитина, але ви ще не отримали «bonus bebe”, зверніться у профспілки, патронати чи профільні організації.

Стаття італійською ТУТ

_____________________________________________________

Більше новин:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Телятина під соусом з тунця (Вітелло тоннато) – рецепти італійської кухні

Океан Ельзи виступить у Римі. Лише один концерт