in

Українців каратимуть за приховування «подвійного громадянства»

ВР України підтримала в першому читанні законопроект, що встановлює відповідальність за приховання факту перебування в громадянстві іншої держави

За перше читання законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України проголосували у вівторок 235 народних депутатів з 437 зареєстрованих у сесійному залі.

Зокрема, законопроектом пропонується доповнити закон про громадянство України статтею про обов’язок громадянина України повідомити про факт отримання або перебування у громадянстві, підданстві іншої держави.

Згідно з законопроектом, громадянин України, що перебуває у громадянстві чи підданстві іншої держави на момент набрання чинності цієї норми, а також людина, яка отримує громадянство іншої держави, зобов’язані протягом 30 календарних днів письмово повідомити про це в будь-який державний орган, що бере участь у вирішенні питань про громадянство.

Законопроектом пропонується встановити, що моментом початку відліку терміну повідомлення про факт перебування або отримання громадянства іншої держави є, відповідно, день набуття чинності цієї норми.

Пропонується також встановити відповідальність за неповідомлення протягом встановленого терміну про факт перебування або отримання громадянства іншої держави.

Зокрема, законопроект доповнює Кримінальний кодекс України нормою, згідно з якою неповідомлення протягом встановленого законом терміну громадянином України державних органів про факт перебування або отримання громадянства іншої держави карається обмеженням свободи на строк до п’яти років або штрафу у розмірі 10 тис. неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, передає «Интерфакс-Украина».

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Що трапиться із дозволом на проживання, коли іноземець втратить роботу в Італії?

Парламент усунув колізії, які дозволяють подвійне громадянство