in

Джанфранко Фіні: «Друга генерація повинна мати італійське громадянство»

В ці дні Парламент повернувся до обговорення реформи громадянства, яке почалося минулого січня, проте було відкладене, у зв’язку із виборами регіональної адміністрації.

 

Президент Камери депутатів Джанфранко Фіні звернувшись до теми імміграції, запропонував свої рішення проблематики: “Як можна не розуміти, що для дітей, народжених в Італії та для тих, хто приїхав сюди малесеньким потрібно надавати громадянство Італії пришвидшеним способом?»

 

«Ці діти – сказав Фіні – ходять до італійських дитячих садків, розмовляють не лише нашою мовою, але нашими діалектами. Вони вболівають за ті ж футбольні команди, що і їх однолітки, слухають ту ж музику і дивляться ті ж фільми. Не нормально що вони повинні чекати 18 дня народження, а то й більше, щоб отримати італійське громадянство».

«У іншому випадку – підкреслює президент Камери – є ризик, що у віці 10-12 років вони почують на свою адресу: «Ти – чужинець, ти – не італієць». Слід уникнути цього ризику. Ці діти горді бути італійцями, і повинні бути повноправною національною частиною суспільства. Адже ця концепція уже давно стала мультикультурною та мультинаціональною» – завершив Фіні.

Текст законопроекту, що перебуває на розгляді парламенту (поданий депутатом партії Народ свободи (Pdl) Ізабеллою Бертоліні), не передбачає спрощення процесу надання громадянства. Проте правоцентристи та депутати від Pdl із оточення Фіні вимагають пришвидшення термінів для дорослих, та негайне надання громадянства  для дітей другої генерації іммігрантів.

«Текст Бертоліні зумів погіршити і без того складний процес отримання громадянства. Проте для протистояння, крім позиції Фіні, слід заручитися підтримкою інших парламентарів». – прокоментував виступ президента Камери, Жан Леонардо Тоуарді, депутат Демократичної партії.

Ельвіо ПАСКА,

переклад Маріанни Сороневич

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

ВР залишила російський флот у Криму ще на 25 років. Відео бійки у Парламенті

ЄДАПС: МВС платить за закордонний паспорт 40 гривень, громадяни – 383