in

Жорсткість покарання за липовий «шенген»: сидимо вдома чи ризикуємо свободою?

   Тих, хто отримає шенгенську візу обманним шляхом, найближчим часом почнуть притягувати до кримінальної відповідальності.

Для більшості українців необхідність отримання шенгенської візи автоматично означає участь у лотереї: дадуть – не дадуть. Країни-учасниці Шенгенської угоди висувають досить високі вимоги до потенційних гостей, і далеко не всі українці можуть їм відповідати. А тут ще Інтернет переповнюють пропозиції від різних фірм і фірмочок на тему «швидко і без проблем оформимо візу до будь-якої країни Шенгену». Зрозуміло, що без підтасовування фактів і липових документів тут не обходиться. Але якщо раніше при виявленні якихось проблем з документами іноземцю в ЄС загрожували, максимум, штраф і примусова депортація на батьківщину, то тепер у нього є всі шанси опинитися у в’язниці.

Як повідомила газета «Сегодня», тих, хто отримає шенгенську візу обманним шляхом, найближчим часом почнуть притягувати до кримінальної відповідальності, причому в країні перебування – так вирішив Суд ЄС у відповідь на запит Федерального суду Німеччини.

Олександр Дікусаров роз’яснив журналістам, що у німецькому суді розглядалася справа про шахрайство проти громадянина В’єтнаму, який допомагав своїм землякам отримувати «шенген» як туристам, а насправді вони у ФРН збирали полуницю. І педантичні німецькі судді запитали вищестоящі інстанції, чи можуть вони судити громадянина іншої країни за махінації з візами. Виявилося – можуть. Причому засудять і тих, хто отримав візу легально, але обдурив при цьому посольство, подавши недостовірні дані про себе, незалежно від того, анулювали його візу на момент розгляду справи чи ні.

La comunità ucraina si riunisce per la Festa della Mamma

Посла України викликали в МЗС Італії через Тимошенко