in

Postacertificat@? Не для іммігрантів

Сертифікована пошта – дає можливість громадянам комунікувати із органами громадської адміністрації, замінюючи рекомендовані листи, факс, та інші дорогі та неадекватні методи обміну інформацією. Проте іммігранти користуватися нею не авторизовані

Іноземці в Італії не можуть скористатися послугою сертифікованої пошти, введеною в життя в кінці квітня міністром державної адміністрації Ренато Брунетта. Незважаючи на те, що організації, до яких найчастіше звертаються іммігранти – квестури, анаграфічні центри та відділи імміграції – працюють за складною паперовою бюрократичною системою.

Із цим питання зіткнувся Ізмаїл Адемі, молодий албанець, народжений в Італії. Він намагався активувати адресу електронної пошти на сайті www.postacertificata.gov.it, проте процедура реєстрації заблокувалася. Хлопець зателефонував на безкоштовний зелений номер, де йому пояснили: «послуга зарезервована винятково для повнолітніх громадян Італії», розповідає він у відкритому листі.

Адемі, звертаючись до міністра Брунетта, питає: «5 мільйонів іммігрантів, легально працюють в Італії, платять податки, сприяють розвитку країни. Чому ж уряд не бере їх до уваги?»

Брунетта дав відповідь на сайті свого міністерства: «Вважаю справедливим, що модернізованими засобами державної адмініміністрації повинні користуватися усі хто живуть і працюють у країні, незалежно від громадянства». В даний час іноземці не можуть користуватися сертифікованою поштою, проте міністр пообіцяв «змінити ситуацію в найближчий період».

З часу відповіді Брунетти уже пройшов місяць, проте іноземці в Італії і далі вимушені користуватися морально застарілими методами комунікації.

Що таке Posta Elettronica Certificata

За допомогою сертифікованої пошти можна комунікувати із органами державної адміністрації, які долучилися до ініціативи. Листи, надіслані за допомогою цієї системи, мають юридичну вагу і заміняють інші офіційні комунікаційні системи (рекомендовані листи, факс тощо.) Скориставшись сертифікованою поштою можна:

•  витребувати/надіслати інформацію до органів громадської адміністрації;

• витребувати/надіслати документи до органів

Ельвіо Паска, переклад Маріанна Сороневич

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

«Іноземець не чужинець – АБС безпеки на роботі»

Визнання дипломів медичної сестри в Італії