in

В Італії з телефонним оператором “швидкої допомоги” можна поспілкуватися українською

В італійському місті Савона в регіоні Лігурія активований єдиний загальнонаціональний телефонний номер “швидкої допомоги” 118 десятьма мовами, крім італійської. Пілотний проект був запущений у 2009 році, коли була активована мовна підтримка англійській, французькій, німецькій, іспанській і португальській мові, а зараз до них були додані албанська, арабська, китайська, румунська і український.

Українська діаспора в Італії є третьою за величиною серед країн, які не входять в Європейський Союз, після Албанії і Марокко, і налічує 175 тисяч чоловік. Тепер будь-який іноземець, який подзвонив на комутатор, одержить кваліфіковану допомогу рідною мовою, повідомляє радіо “Свобода”.

Реалізація проекту стала можливою завдяки договору, укладеному регіональним відділом охорони здоров`я і приватною міланською компанією Colloquia Multimedia, що керує багатомовним колл-центром.

Компанія надає цілодобове обслуговування перекладачами, на яких телефонні оператори “швидкої допомоги” перемикають вхідні дзвінки від іноземців. Співробітники колл-центру забезпечують синхронний переклад питань того, хто дзвонить, і відповідей лікарів, підтримуючи прямий діалог між особами, що потребують термінової медичної допомоги, і медичним персоналом.

Зазначимо, що за оцінками Християнського товариства українців в Італії, зараз в цій країні перебуває близько 200 тис нелегальних мігрантів з України.

Раніше Україна та Італія досягли принципової домовленості стосовно включення до проекту двосторонньої Угоди у сфері трудової міграції положень про зарахування страхового стажу, набутого громадянами України під час роботи в Італії, при визначенні права на допомогу (пенсію).

 

Джерело

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Італія запросить кваліфікованих та сезонних працівників

Українець здобув три золоті нагороди на Чемпіонаті світу з гирьового спорту