in

Уряд Італії дозволив продовжувати термін дії дозвіл на проживання по безробіттю

Із загостренням економічної кризи багато іноземців позбулися місця праці, а значить ризикують втратити дозвіл на проживання в країні. Нова постанова італійського уряду дає нову надію тисячам іммігрантів, які втратили роботу.

Після того, як ряд профспілок звернули увагу влади на цю проблему, міністерство внутрішніх справ видало циркуляр на користь іммігрантів.

Уряд Італії дав іммігрантам більше часу, щоб укласти робочий контракт, перш ніж вони втратять свій дозвіл на проживання: дозволив безробітним продовжувати строк дії дозволу на проживання в очікуванні зайнятості.

До сьогодні, закон про імміграцію передбачав видачу безробітним іммігрантам особливий тип посвідки на проживання – пермессо в очікуванні зайнятості, терміном не менше одного року. Якщо протягом цього часу іммігрант повинен був укласти новий робочий контракт, якщо цього не сталося, ноземець ви повинні довести наявність достатніх економічних ресурсів для утримання себе і своєї сім’ї в Італії. У зворотному випадку їх дозвіл на проживання поновлено не було.

У новому міністерському циркулярі вказано, що такі дозволи на проживання дозволено продовжувати. Кожен випадок буде розглядатися окремо, беручи до уваги особисті сімейні зв’язки, час, який іноземець прожив в Італії, наявність судимостей, тощо. Таким чином, важливу роль гратиме рівень “соціальної інтеграції» іноземця. Імовірно, це впливатиме, наприклад, на термін, на який продовжать дозвіл на проживання в очікуванні зайнятості.

Тим не менше, для продовження ще потрібна наявність мінімального доходу, що дорівнює принаймні, розміру соціальної допомоги (близько шести тисяч євро в рік), який збільшується на 50% для кожного члена сім’ї. Циркуляр уточняє, що “до уваги братиметься загальний річний дохід членів сім’ї, які проживають із заявником.” Так, наприклад, безробітний може продовжити дозвіл на роботу в очікуванні, якщо його дружина працює.

Для продовження дозволу на проживання тих, хто недавно знайшов роботу, квестура повинна оцінювати не лише реальний прибуток, але робитиме зробити прогноз його майбутнього доходу, виходячи з тривалості, годин і зарплати, передбачених в трудовому договорі.

Щоб зрозуміти величезну важливість цих нових вказівок для безробітних іммігрантів пропонуємо ознайомитися із останньою доповіддю «Мігранти на ринку праці в Італії”, опублікованою Міністерством праці. В 2015 році в країні офіційно нараховувалися 456,000 безробітних іммігрантів. Серед вихідців з країн з-поза ЄС, рівень безробіття становив 16,7%, в той час як серед італійців 11,4%.

Стаття італійською

Скачати Circolare sul rinnovo del permesso di soggiorno per attesa occupazione

______________________________________________

Більше новин:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

На кордоні Італії і Франції заарештовано українця, якого розшукували за убивство міліціонера

Андрій Шевченко зізнався, як «підсадив» італійський «Мілан» на українське сало