in

Безвізовий режим для України: як це працюватиме

Європарламент схвалив безвізовий режим з Україною. Що це означає та коли можна буде перетинати кордон без віз

Європа зробила черговий крок назустріч Україні: Європарламент проголосував за внесення України до переліку країн, громадянам яких скасовуються візові вимоги. За відповідне рішення проголосувала більшість євродепутатів.

Раніше комітет Європарламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ затвердив проект резолюції щодо безвізу для України. За відповідне рішення проголосували 39 членів комітету, один утримався та четверо були проти.

А ще до того комітет постійних представників країн – членів ЄС (COREPER) на зустрічі у Брюсселі формально схвалив рішення про візову лібералізацію для України.

Треба відзначити, що 26 квітня рішення депутатів мають ще затвердити посли країн ЄС.

Куди можна буде їздити без візи

Коли Євросоюз таки спростить в’їзд для українців, то без візи можна буде відвідати практично будь-яку країну ЄС. Виняток – Великобританія й Ірландія, які є членом Евросоюзу, але не входять до складу Шенгенської зони.

Але без «штампу» в паспорті можна буде відвідати інші країни, які до цієї зони входять:

    Ісландію;
    Ліхтенштейн;
    Норвегію;
    Швецію.

Обмеження після скасування віз

Тим, хто захоче потрапити в Європу без візи, потрібно пам’ятати про обмеження, які накладають європейці на спрощену систему перетину кордону ЄС для українців.

    По-перше, без візи до Євросоюзу можна потрапити тільки з біометричним паспортом.
    По-друге, віза не потрібна виключно при короткострокових поїздках – до 90 днів. Якщо ви пробудете довше, то вам узагалі можуть заборонити в’їзд на територію ЄС.
    По-третє, «безвізова» поїздка виключає можливість працевлаштування в Європі. Якщо ви хочете поїхати в ЄС, щоб знайти роботу, отримати візу таки доведеться.
    По-четверте, ви можете їхати на навчання до Євросоюзу без візи тільки якщо навчання триває не більше 90 днів. Інакше, знову ж таки, потрібна віза.

Які потрібні документи

У теорії, щоб потрапити до ЄС без візи, вам може вистачити лише біометричного паспорта. Але на практиці на митниці у вас мають право попросити документи, які підтверджують вашу платоспроможність та належні умови перебування. Також вас можуть запитати про мету поїздки, яку ви повинні підтвердити документально.

Іншими словами, вам потрібно мати при собі всі ті самі документи, які ви зазвичай збираєте при оформленні візи. Різниця лише в тому, що вам не потрібно буде платити візовий збір і витрачати час на її отримання.

______________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Без віз, та не без правил: як працюватиме на практиці безвізовий режим з Євросоюзом

Призупинено оформлення закордонних паспортів у «Паспортних сервісах»