in

Громадянство: скільки часу потрібно щоб стати італійцем?

Скільки років слід проживати в Італії щоб мати право на подачу запиту про отримання італійського громадянства? Цей період відраховується з часу перетину кордону, чи від дати отримання дозволу на проживання?

Закон, n. 91 від 5 лютого 1992 визначає, що «неіталійці» можуть отримати громадянство шляхом одруження із громадянином Італії та «натуралізації» тобто після тривалого проживання в країні.

Необхідна тривалість періоду сталого проживання в Італії різниться в залежності від країни походження іноземця:
–    для громадян країн з-поза ЄС – щонайменше 10 років;
–    для громадян країн ЄС – щонайменше 4 роки;
–    громадяни що отримали політичний притулок та осіб без громадянства – щонайменше 5 років;
–    для повнолітніх, усиновлених італійськими громадянами – щонайменше 5 років від усиновлення.

Якщо один із батьків, чи родич до другого коліна, мають італійське походження, іноземці отримують громадянство після 18-ти років, якщо вони проживали в Італії щонайменше два роки. У цьому випадку бажання стати італійцем слід задекларувати до виповнення 19 років.

Іноземець, народжений в Італії, набуває громадянства, якщо безперервно проживав у країні до повноліття (18 років). У цьому випадку заяву на громадянство також слід подати до 19 років.

Зараховується той термін проживання на території, коли «іноземець дотримувався нормативів в’їзду та проживання в країні а також був безперервно зареєстрований у анаграфічному центрі».
Тобто, для того щоб мати право на подачу запиту про набуття італійського громадянства недостатньо мати дозвіл на проживання, протягом усього терміну, визначеного законом, іноземець повинен бути зареєстрований у анаграфічному центрі (мати італійську резиденцію).

Для того, щоб дізнатися тривалість вашої резиденції можна витребувати у комуні історичний сертифікат резиденції (il certificato storico di residenza).


Адвокат Маша Сальваторе,

переклад Маріанни Сороневич

ООН закликає Італії забезпечити жінкам доступ до лікарів, які проводять аборт

Без віз, та не без правил: як працюватиме на практиці безвізовий режим з Євросоюзом