in

Дозвіл на проживання для родичів громадян Італії

Рік тому я здобула італійське громадянство. Тепер хочу запросити в Італію мою матір та сестру. Чи мають вони право на дозвіл на проживання?

Відповідає адвокат Розанна Каджано:

Родичі громадян Італії мають право на отримання дозволу на проживання із сімейних мотивів у консульському відділі Посольства Італії в Україні, якщо мова йде про батьків, дітей, чоловіка/дружину. Однак це право чинне лише на підставі документів, що засвідчують родинні стосунки (декрет №30, 2007 рік). Такі візи видають родичам безкоштовно.

Для інших родичів (братів та сестер, тіток, племінників) італійський закон (циркуляр міністерства внутрішніх справ № 39, 2007 рік) передбачає отримання візи у випадку, якщо вони доведуть, що перебувають на утримані італійського громадянина. Проте часто консульства відмовляються видавати такі візи, оскільки не вважають підтвердженим факт утримання за рахунок італійця. Тому краще, щоб ваші родичі приїхали до Італії за туристичною візою. Упродовж восьми днів після приїзду вони повинні звернутися до Квестури та подати запит на “сімейну карту для родича громадянина ЄС”, документи, що підтверджують родинні зв’язки та утримання за його рахунок. Сестра чи брат, які приїхала у країну за консульською візою як родичка італійця, повинні подати запит на отримання дозволу на проживання через пошту.
Якщо вони приїхали за туристичною візою, то їм слід звернутися до Квестури, підтвердити там родинні зв’язки і проживання в одному домі з італійським громадянином, а відтак отримати дозвіл на проживання з сімейних мотивів (легіслативний декрет 19 № 286/98, який забороняє депортацію іноземних громадян до четвертого коліна, які живуть із італійцями).

Переклад Маріанни Сороневич

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 2 Середній: 4]

З липня в Італії припиняється виплата зарплат готівкою

Прострочений дозвіл на проживання можна поновити?