in

Чи можливо повернути сплачені контрибути?

Я багато років пропрацювала в Італії найманим робітником, але через кілька місяців збираюся назавжди повернутися додому. Чи можу я розраховувати на повернення контрибутів, які я сплатила в INPS?

Відповідь на ваше питання є однозначною: ні, вам не повернуть сплачені контрибути.

На рахунок INPS кожного найманого працівника роботодавці сплачують контрибути, на основі яких в майбутньому буде нараховуватися пенсія. Після виходу на пенсію, за умови наявності всіх необхідних реквізитів, передбачених законом, INPS надаватиме працівникам фінансову підтримку.
У випадку, коли робітник вирішить повернутися в країну походження до досягнення пенсійного віку (65 років), він може претендувати на визнання пенсії, заробленої в Італії, сумуючи робочий стаж. Однак, це можливо тільки тоді, коли між двома країнами існує міжнародна домовленість. У цьому випадку пенсія буде нарахована на основі діючих національних законів. Нагадуємо, що подібна угода між Італією та Україною перебуває у стадії розгляду.

Всі, хто повертається на батьківщину, зберігають їх страхові права, і право на соціальний захист, проте не можуть вимагати повернення сплачених в Італії контрибутів. Лише після досягнення 65-ти років, володіючи мінімальним реквізитом необхідним для отримання пенсії (за наявності сплати контрибутів, не менше п’яти років) робітник зможе отримувати пенсію, не залежно чи між Італією та його державою існують відповідні домовленості.

Після досягнення 65-ти років іноземець повинен подати запит до INPS. Пенсія переводитиметься на його особистий банківський рахунок.
Безкоштовний міжнародний зелений номер Центрального інституту італійських народних банків (Istituto Centrale delle Banche Popolari Italiane (ICBPI)): 0080077788800

Номер телефонного мульнилінгвічного центру: 00390432744252, Fax 00390645485692 Mail servizio.inps@icbpi.it


Адвокат Маріанджела ЛЕОІ, переклад Даша Парінова

Ця стаття стала для вас корисною? Поділіться нею у соціальних мережах. Дякуємо.

___________________________________________________

Більше новин:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Шахрайство викрито. Іноземці, що давно не проживали в Італії, продовжували отримувати соціальну допомогу INPS

Різдво в Італії – традиційне родинне свято