in

Cтраховий стаж заробив …за кордоном

   «Планую виїхати на заробітки. Чи можу я сплачувати внески до Пенсійного фонду України і чи період роботи за кордоном зарахують до страхового стажу?»

– Єдина можливість для заробітчан одержувати пенсію в Україні – добровільно долучитися до системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, – відповідає на лист заступник начальника управління Пенсійного фонду у Волинській області Людмила АНДРОСЮК. – Скористатися цим правом можуть громадяни України, які працюють за її межами, досягли 16-річного віку та не належать до кола осіб, що підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до законодавства України або пенсійному страхуванню відповідно до міжнародних договорів та не є пенсіонерами.

Якщо зазначені особи бажають взяти участь у пенсійному страхуванні, вони мають повідомитипро свій намір орган Пенсійного фонду за місцем проживання і написати заяву. Відтак він направляє особі договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового пенсійного страхування і надає інформацію про адресу в інтернеті, номер телефону і час, протягом якого можна отримати відповіді на запитання, пов’язані з цією процедурою. Після підписання договору особа повертає його до Пенсійного фонду України.

Особи можуть сплачувати страхові внески від дати, зазначеної в заяві. При цьому договір про добровільну участь має бути підписаний не пізніш як за рік від дати першого платежу.

Розмір страхових внесків, що їх особа визначає самостійно, зазначають у договорі. Сума має бути не меншою за мінімальний (станом на 01.04.2009 р. – 208 грн) та не більшою за максимальний розмір страхового внеску (3 331,62 грн).

Кошти в іноземній валюті треба перераховувати на окремі рахунки Пенсійного фонду України.
За умови сплати страхових внесків, відповідно до Порядку, період добровільної участі зараховуватимуть до страхового стажу. Термін добровільної участі визначено у договорі, проте він не може бути меншим за рік.

ПРАЦЮЮ В ІТАЛІЇ, ПЕНСІЮ ОТРИМУЮ В УКРАЇНІ…

«Кажуть, працюючи в Іспанії чи Італії, можу одержувати пенсію в Україні (я вже пенсіонер). Чи правда це?» Віктор Зеленов, Рівне – П’яченца

– Українські заробітчани, працюючи за кордоном та набувши право на пенсію в Україні, можуть одержувати пенсію на батьківщині, за умови, що вони не оформляли документів для виїзду на постійне місце проживання за кордон. Пенсію в такому разі можуть виплачувати за дорученням протягом усього періоду його чинності, якщо пенсіонер поновлюватиме заяву про виплату пенсії через кожний рік.

Незважаючи на те, що періоди роботи українців в Іспанії або Італії не зараховують до страхового стажу під час призначення пенсії в Україні, їх можуть врахувати у разі добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

http://www.simya.com.ua/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Проживання в країнах ЄС з італійським пермессо

FEMEN знову роздяглися перед Папою