in

Прострочений дозвіл на проживання можна поновити?

  Я працювала в Італії 7 років, повернулась в Україну і через деякий час термін мого дозволу на проживання закінчився. Через декілька місяців я знову повернулась в Італію. Чи можу я поновити свої документи (permesso)?

відповідає адвокат Тереза Олівадессе

Шановна читачко! Згідно зі статтею №5 del Testo Unico sull’immigrazione (D.Lgs 286/98), для поновлення дозволу на проживання іноземець повинен подати запит за місцем проживання у такі терміни:
● за 90 днів до закінчення безстрокового робочого контракту;
● за 60 днів до закінчення робочого контракту для найманої роботи з визначеним терміном дії;
● за 30 днів в усіх інших випадках (об’єднання сім’ї, навчання, політичного притулку і т.п). Ст.13 передбачає неможливість депортації іноземців, що зробили запит на продовження дозволу на проживання за 60 днів до закінчення сроку його дії.

Тобто: якщо після завершення чинності дозволу на продовження минуло менше, ніж 60 днів, іноземець може подавати запит через пошту (пакет документів із жовтою стрічкою), який він повинен заповнити і вислати до Квестури, додавши інші документи, передбачені законом.
У своєму запитанні читачка не вказала, який саме тип пермессо вона мала. А щоб отримати поновлення дозволу на проживання, потрібно дотримати вимог, які залежать саме від мотивів його отримання.

Наприклад, якщо ви маєте ДНП на основі робочого контракту, то продовжуючи його, необхідно продовжувати й робочі стосунки. Якщо йдеться про дозвіл із сімейних мотивів, то контракт на роботу не є необхідним, але обов’язковими є документи, що засвідчують реквізити, за якими ви в’їхали на територію Італії (наприклад, об’єднання сім’ї з дітьми, батьками, членом подружжя). Якщо ви володіли пермессо для навчання у країні, то необхідні документи, які підтверджують факт навчання.

Якщо ваш дозвіл на проживання закінчився понад 60 днів, ви втратили право робити запит на його поновлення. Однак в особливих випадках, що підтверджують неможливість здійснення запиту на поновлення дозволу на проживання в терміни, передбачені законом (наприклад, проблеми зі здоров’ям), Квестура може прийняти ваш запит з запізненням.

Переклад Максима Чайки

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Дозвіл на проживання для родичів громадян Італії

Як протидіяти агресивному маркетингу телефонних компаній в Італії