in

Нові правила перетину українського кордону

З 1 січня 2018 року в Україні діють нові правила на українському кордоні. Ось що треба знати готуючись у дорогу.

 

 

Починаючи з 2018 року, Україна запровадила нові правила в’їзду на свою територію для іноземців. Як саме буде працювати нова система, поки що невідомо: детальні правила має найближчим часом розробити уряд.

Але вже зараз ясно, що нововведення чи не найбільше стосуватимуться громадян Росії.

Від 1 січня 2018 року їм доведеться не тільки здавати на кордоні відбитки пальців, але і попередньо повідомляти українську владу про свій намір відвідати країну.

Ось що на сьогодні відомо про нові правила перетину українського кордону.

 

Відбитки пальців

Оприлюднені на сьогоднішній день документи дають тільки загальне уявлення про нововведення, які повинні запрацювати на українських кордонах з 1 січня наступного року.

У всіх подробицях про них можна буде говорити лише через два місяці – такий термін дали уряду для того, щоб розробити необхідні для реалізації президентського указу заходи.

На всіх 157 пунктах пропуску через український кордон в іноземців, які бажають в’їхати на територію країни, будуть брати біометричні дані – відбитки пальців. Здавати відбитки пальців будуть всі іноземці, в тому числі, наприклад, громадяни країн Євросоюзу.

Основні зміни щодо ввезення товарів з-за кордону у 2018 році

Отож, з 1 січня 2018 року в дію вступив Закон України від 7 грудня 2017 року “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році”. Окрім іншого, Закон змінює максимальну суму, на яку одна особа може ввезти товар з Польщі в України без сплати мита. Якщо раніше через кордон із Польщею можна було привезти товару не більше, аніж на 500 євро без сплати мита, то відтепер ввіз товарів на цю суму можливий лише за дотримання одночасно двох умов:

  • Якщо особа була відсутня в Україні довше, ніж 24 години
  • Якщо особа не перетинала український кордон більше, аніж один раз за останні 72 години (тобто три доби)

В іншому випадку, відповідно до прийнятого закону, людина, що була відсутня в Україні менше, ніж 24 години, може безкоштовно (тобто без сплати мита) завозити на територію України товари вартістю не більше 50 євро і вагою не більше 50 кілограм. Те саме стосується і осіб, які перетинають український кордон частіше, ніж один раз на 72 години.

Якщо ж загальна вартість товарів перевищує цю суму, то такі товари підлягатимуть оподаткуванню. Базою оподаткування є частина сумарної вартості таких товарів, що перевищує еквівалент 50 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті.

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 ______________________________________________

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

МЗС ЗАПУСТИЛО ОНЛАЙН-СЕРВІС ДОБРОВІЛЬНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ДЛЯ ПОДОРОЖЕЙ ЗА КОРДОН

В убивстві Марілени Негрі в Мілані підозрюють українця