in

Правила вивезення домашніх тварин за кордон

  Чотирилапий улюбленець, котрий їде у подорож разом із вами, повинен отримати спеціальні дозволи

 

Вирушити за кордон, приміром, разом із собакою значно складніше. Така поїздка братів наших менших розпочнеться з оформлення ветеринарного паспорта міжнародного зразка з фотографією собаки, якщо вона досягла одного року. Це документ англійською мовою, де міститься повна інформація про тварину та її власника, а також дані про щеплення й дати дегельмінтизації.

Оскільки Україна належить до держав, неблагополучних щодо сказу, то вашій собаці обов’язково потрібно мати сертифікат про наявність імунітету до цього захворювання, тобто письмове підтвердження щеплення тварини. Починаючи з 2011 року, такого документа в Україні не видають, тому отримати його можна лише в Москві. Чекати результату доведеться близько місяця, і такий папірець обійдеться десь у 2000 гривень. Можна оформити все терміново – за 10 днів і заплатити до 5000 гривень.

Далі потрібно знайти приватну ветеринарну клініку, де зроблять процедуру чипування вашому чотирилапому – під шкіру введуть мікрочип. Це коштуватиме до 200 гривень. За допомогою спеціального пристрою з цього чипу можна зчитати індивідуальний 15-значний номер й інформацію про тварину та власника.

За три дні до від’їзду на підставі міжнародного ветеринарного паспорта потрібно отримати ветеринарне свідоцтво № 1. Його видають у державній ветеринарній лікарні, яка відстежує поширення інфекційних захворювань у тварин регіону. В регіональному відділенні митного контролю треба обміняти це свідоцтво на ветеринарний сертифікат про стан здоров’я тварини.

В акредитованій лабораторії, вичерпний перелік яких схвалений ЄС, потрібно здати кров та отримати довідку про аналіз крові на титрування антитіл. Це слід зробити між 4 та 12 місяцем після вакцинації проти сказу.

Вимоги до дегельмінтизації та обробки тварин проти ектопаразитів відрізняються в різних країнах. Лікування від глистів і кліщів повинне бути проведене між 48 та 24 годинами до виїзду, і про це мають свідчити відмітки лікаря ветеринарної медицини у ветеринарному паспорті.

Аби уникнути непорозумінь на митниці, потрібно отримати дозвіл на вивіз у Комітеті ветеринарії, який містить інформацію про те, що ваш собака не належить до цінних племінних тварин.

Ще треба буде оформити форму № 998 – це ветеринарний сертифікат для домашніх тварин мовою країни в’їзду, що пересуваються територією ЄС із некомерційними цілями, – й отримати погодження уповноваженого сільськогосподарського міністерства країни в’їзду.

Обов’язково потрібно придбати ліцензований контейнер для транспортування тварини, який надійно замикається. Ціни коливаються від 200 до 2500 гривень залежно від розміру та якості. З ним варто завчасно познайомити свого вихованця, поставити подушку чи килимок зі знайомим запахом. До речі, перевізник не несе ніякої відповідальності за можливе травмування чи загибель вашого улюбленця під час поїздки.

За місяць до виїзду до іншої країни тварину тримають на карантині, а в останній день перед виїздом її має перевірити ветеринар. Є країни, де всі вищезазначені папірці не викликають довіри, і тому там можуть залишити собаку на карантин на строк від двох днів до півроку. Найкраще дізнаватися всі подробиці щодо вивезення тварини у консульстві країни, куди збираєтесь, а в разі авіаперельоту – в представництві авіакомпанії. Бо якщо чотирилапий великий, більше 8 кг, то подорожувати йому доведеться в багажному відділенні літака. Виняток становлять службові собаки з нашийником та намордником, що їх використовують для супроводу сліпих, глухих пасажирів чи з паралізованими нижніми кінцівками.

Не забувайте: відповідальність за дії тварини несе власник, тому подбайте про намордник та ошийник із коротким повідком для свого собаки.

Якщо ж ви сподіваєтесь «проскочити» контроль без всіх необхідних документів, то ризикуєте життям свого улюбленця. Адже тварину без документів можуть вилучити, і тоді місцевий ветеринар вирішує: відправити вашого чотирилапого назад, залишити на карантині або приспати.

Після всього вищезазначеного у власника домашнього улюбленця, швидше за все, виникне питання: а може, на час від’їзду все ж краще залишити свого собаку в тітки двоюрідного брата або й зовсім відмовитися від поїздки? А на зекономлені 2,5–8 тисяч гривень можна і вдома непогано відпочити…

Оксана ЧОПАК

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 ______________________________________________

 Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Як внести паспорт відомості про дітей, які народилися за кордоном

Українка померла у воді Адріатичного моря