in

Реєстрація дитини, народженої українцями в Італії

Відповідно до положень абзацу 1 статті 7 Закону України “Про #громадянство України” від 18.01.2001 року (далі – Закон): особа, батьки або один з батьків якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином України.

 

Останнім абзацем статті 7 Закону передбачено, що: особа, яка має право на набуття громадянства України за народженням, є громадянином України з моменту народження.

Отже, дитина, яка народилася після 01.03.2001 року (набуття чинності Законом) та один з батьків якої на момент її народження перебував у громадянстві України, є громадянином України з моменту свого народження. На підтвердження факту набуття громадянства України за народженням видається довідка про реєстрацію набуття громадянства України за народженням.

Відповідно до пункту 8 статті 25, а також частини другої статті 25 Закону здійснення цих повноважень за межами України щодо осіб, які народилися за межами України, віднесено до компетенції дипломатичних та консульських установ України.

Для реєстрації набуття громадянства дитини за народженням один з її батьків має подати до консульства України в Італії:

1. Свідоцтво про народження дитини, яка народилася після 01.03.2001 року, видане уповноваженим органом Франції (мерією) та його копію;

УВАГА! Свідоцтво про народження дитни, видане уповноваженим органом Італії (мерією) має бути засвідчене у встановленому порядку шляхом проставлення штампу “Апостиль” та перекладене українською мовою.

2. Оригінал перекладу українською мовою свідоцтва про народження дитини та його копію;

УВАГА! Звертаємо увагу, що при перекладі змісту свідоцтва про народження дитини здійснюється транслітерації її прізвища та ім’я.

3. Підтвердження про перебування одного з батьків дитини у громадянстві України на момент її народження та копію цього документа (діючий закордонний паспорт);

4. Заповнену та підписану заяву про реєстрацію дитини громадянином України за народженням.

УВАГА! В заяві про реєстрацію дитини громадянином України необхідно зазначити адресу постійного проживання в України того з батьків дитини, хто подає цю заяву.

УВАГА! Повторні довідки про реєстрацію громадянином України за народженням не видаються.

Натомість, у випадку втрати довідки про реєстрацію дитини громадянином України слід звернутися до органу видачі первинної довідки та подати заяву про оформлення довідки на підтвердження проведеної реєстрації набуття громадянства України за народженням.

Бажаємо кожному українцю та його дитині із гордістю нести звання громадянина України, і відчувати себе частиною єдиної та міцної нації, спрямовувати свої зусилля на примноження добробуту та слави нашої Батьківщини!

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 ______________________________________________

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Як оформити державну допомогу сім’ям з дітьми, що проживають за кордоном?

Міграційна служба почала перевірку усіх, хто отримав громадянство з 1991 року