in

“Шлюб за добу”: все, що треба знати про швидке одруження в Україні

Скористайтеся відпусткою в Україні, щоб побратися із вашим коханим.

 

Що таке “Шлюб за добу” і навіщо він потрібен?

 

Ще на початку 2016 року українським молодятам навіть і не снилось те, що оформити шлюб можна лише за один день і без зайвої бюрократії. Офіційно затверджений порядок державної реєстрації шлюбу, за даними сайту Міністерства юстиції, передбачає, що шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання заяви. Прискорити процедуру одруження можна тільки якщо є важливі для цього причини – у разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також якщо існує безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого. Тоді шлюб реєструється у день подання відповідної заяви, або у будь-який інший день за бажанням наречених. 

Проте деякі молодята, які хотіли одружитися швидше, але не мали на те законних підстав, часто просто змушені були платити хабарі та підробляти довідки. Під час свого візиту в Рівне заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Павло МОРОЗ зазначив: 

– Ми з’ясували, що до 40% шлюбів у нашій країні реєструвались за прискореною процедурою – вони (молодята — авт.) ходили до закладів охорони здоров’я, “купляли” довідки, що начебто наречена вагітна, і проводили цю реєстрацію. Ми вирішили, що людям необхідно дати свободу вибору, і ті громадяни, які хочуть одружитися й не чекати спливу цього 30-денного терміну, повинні мати право зробити це офіційно.

– Одруження – це є приватне питання пари. І ні держава, ні хтось інший не може у це втручатися та встановлювати якісь випробувальні терміни… Священик у церкві не встановлює ніякого випробувального терміну – коли пара хоче вінчатися, тоді вони і вінчаються. Чому ж держава має брати на себе цю функцію? – зазначає начальник Головного територіального управління юстиції в Рівненській області Іванна СМАЧИЛО.

Модернізовувати застарілу практику реєстрації шлюбу почали ще у 2015 році – була запроваджена система електронного подання документів для реєстрації шлюбу. Тепер відразу на сайті можна обрати зручний час, дату й місце проведення церемонії, сплатити платіжною карткою держмито. А 29 липня 2016-го в Україні запустили пілотний проект “Шлюб за добу”, завдяки чому пари можуть не чекати місяць, а одружитися відразу через 24 години після подачі всіх потрібних документів.

Першими випробували проект наближені до зони проведення АТО – Херсон, Маріуполь та Сєвєродонецьк, а також туристичні міста – Київ, Львів і Одеса. А з нового року одружитися за новою спрощеною процедурою можна вже у 20 містах України.

Risultati immagini per sposi

Плюси та мінуси швидких одружень

 

Серед людей існують побоювання, що таке спрощення механізму реєстрації може у рази збільшити кількість необдуманих шлюбів в Україні, а тому відсоток розлучень теж зростатиме. Проте, як зазначають представники Мін’юсту, це лише упередження і пари, які вирішили скористатися цією процедурою, роблять це обдумано, оскільки витрачають час на підготовку документів, а також платять за процедуру немаленьку суму. 

– Якби це коштувало одну гривню, то, може, побоювання було б слушне, – зазначив Павло Мороз.

Наприклад, за даними головного територіального управління юстиції у Львівській області, за півроку після запуску проекту в сусідньому обласному центрі, жодне подружжя, яке зареєструвало шлюб за процедурою в рамках “пілоту”, не розлучилося. 

Ще одним мінусом є недешева ціна такої послуги. Загалом по Україні ціни коливаються від 150 до 9 тис. грн. Ціна залежить від витрат організатора церемонії шлюбу. Так, у Києві можна одружитися за 5,9 тис. грн в робочі дні та суботу, а в неділю і понеділок послуга буде коштувати 8,8 тис. грн. У Львові бажаючі оформити шлюб на стадіоні “Арена-Львів” платять від 2,5 до 3, 5 тис. грн, в аеропорті сума може коливатися в межах 1,8 – 2,1 тис. грн. Варто зазначити, що у містах, які знаходяться неподалік зони АТО, ця послуга може обійтися в приблизно 150 гривень, а для самих учасників АТО ця процедура є безкоштовною (вони повинні сплатити лише держмито у розмірі 85 копійок).

Беззаперечним плюсом таких одружень є швидкість реєстрації та відсутність бюрократії. Це дозволить молодятам не потонути у передвесільних клопотах, обрати для себе комфортний час та дату реєстрації без “доплат” і “могоричів”.

Що потрібно зробити, аби укласти шлюб за прискореною процедурою?

Крок 1. Звернутись до організатора шлюбної церемонії. 

Крок 2. Обрати дату та час проведення реєстрації шлюбу (не раніше ніж за добу після подачі документів);

Крок 3. Укласти відповідний договір з організатором, заплатити за послугу (у Рівному це коштує 2 500 грн) та держмито (85 коп.);

Крок 4. Завітати на власне весілля!

*дані з сайту minjust.gov.ua

Risultati immagini per sposi

Перелік необхідних документів для одруження:

1. Паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства (іноземець, особа без громадянства, додає документ, що підтверджує законність його (її) перебування на території України).

2. У разі якщо особи, які бажають зареєструвати шлюб, або один з них раніше перебували у шлюбі, – документи, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним (свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб, який є недійсним, тощо).

Не пред’являються оригінали документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу, якщо відповідні актові записи цивільного стану, про які повідомлено у договорі, складені органами державної реєстрації актів цивільного стану України.

3. Документи, складені іноземною мовою, подаються разом з їх перекладами українською мовою, засвідченими в установленому порядку.

4. Документи про сплату державного мита та про сплату платних послуг, що надаються відділом державної реєстрації актів цивільного стану.

*дані з сайту old.minjust.gov.ua

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Ryanair пролітає? Чому авіакомпанії так складно домовитися про роботу в Україні

Аеропорт «Львів» надає послугу реєстрації «шлюбу за добу»