in

Інформаційний гід для економних подорожей – wikitransport.com

   Проект WikiTransport створено для допомоги пасажирам, щоб з легкістю дістатися в будь-яку точку світу. Ідея об’єднати інформацію про транспортні інфраструктури різних країн, з можливістю замовляти найдешевший транспорт, зріла давно, але до цих пір здійснена тільки локально, на території кількох дуже розвинених країн.

Новий проект WikiTransport створюється для допомоги людям, щоб з легкістю дістатися в будь-яку точку світу, використовуючи всі види транспорту і відповідатиме на глобальний соціальний запит: легке і швидке планування самостійної поїздки, з орієнтиром на мінімальні витрати в дорозі.

На сьогоднішній день WikiTransport.com  тільки почав розвиватися, хоча ідея такого ресурсу багатообіцяюча, оскільки суміщує в собі задоволення потреб в інформації і одночасно дає можливість замовляти поїздки on-line.

Не всі знають, що до Італії з України можна долетіти з бюджетною авіакомпанією за 300-400 гривень, а далі поїхати на потязі з Венеції до Рима всього за 9 євро. Або, що вартість авіаквитка з Москви в Будапешт може бути 30 євро, а звідти тригодинний швидкісний поїзд доставить до Відня всього за 13 євро.

Враховуючи спрощений візовий режим, при великому бажанні і трохи ризикнувши, можна з Польською візою поїхати до Німеччини, Франції, Чехії, Італії, Голландії, Данії і навіть в Англію, влаштувавши своєрідний тур, але ось в Іспанію, Португалію, Швецію, Фінляндію і Норвегію має сенс летіти на літаку, попередньо отримавши візу легально. Але якщо “горіти бажанням” побачити Париж і легендарну Французьку глибинку – то з Варшави можна долетіти на літаку всього за 30 євро.

Приміром, плануючи подорож з Києва до Братислави, можна виявити, що прямих авіарейсів, тим більше у бюджетних авіакомпаній, по цьому напрямку не існує. Для перельоту доведеться зробити одну або дві пересадки в Польщі, Чехії чи Прибалтиці, а ціна такої поїздки вийде зовсім нескромною, від п’яти тисяч гривень.

В такому випадку слід знати, що з Києва існує прямий автобусний рейс, квиток на який коштує в кілька разів дешевше авіаперельоту.

Ще більше заощадить наземний транспорт з пересадками. Приміром, до Ужгорода можна доїхати на поїзді за 155 грн, Потім пересісти на автобус до Кошице (друге за величиною місто Словаччини), заплативши за це 92 гривні, а далі скористатися послугами словацьких залізниць, що дозволить дістатися столиці країни за 18 євро. Не варто забувати, що Відень і Братиславу розділяють усього 49 кілометрів, тому має сенс відвідати ще й легендарну Австрію. Це означає, що, знаючи про існування рейсів на різні види транспорту, можна істотно заощадити і скоротити час подорожі.

Туристичні агентства зазвичай пропонують напрямки, на які вже є стабільний попит, тому такими послугами можна скористатися влітку, якщо звичайно Туреччина, Єгипет, Болгарія, Чорногорія і Хорватія ще не надто набридли. Але з кожним роком ціни підвищуються, а різноманітність вражень, в деякій мірі наближається до загального стандарту.

Для багатьох залишається загадкою, де купувати авіаквитки на чартери без додаткового пакета послуг від турагентства, але ж літній попит на нерегулярні перевезення може з легкістю конкурувати з регулярними авіарейсами. Тому такі економні послуги вже давно користуються попитом.

Навіть зараз, будь-яку інформацію потрібно довго шукати в Інтернеті, ще на зарубіжних туристичних форумах і порталах (lonelyplanet, tripadvisor), а по приїзду навіть дізнаватися у місцевих жителів. Але вже давно витає ідея консолідації всіх даних в єдину довідкову систему, яка дає можливість не тільки дізнатися про маршрути, а й замовити квитки на автобус чи поїзд на тому ж сайті. Не потрібно буде звертатися на місцевий автовокзал тільки по прибутті (ризикуючи залишитися без квитка), якщо квитки по всьому маршруту можна буде замовити заздалегідь по Інтернет з дому, офісу чи кафе.

В майбутньому, творці доповнять сервіс можливістю планування подорожей “під ключ” – що є своєрідним “ательє подорожей”.

Також планується інтеграція інформації на онлайн-карти і щільне співробітництво з порталами бронювання готелів.

Розвиток такого багатофункціонального ресурсу, присвяченого пасажирському транспорту – це ще один крок у розвитку мультимодальних перевезень, новий виток в доступності міжнародного туризму, а головне: симбіоз концепцій Wikitravel, FreeTravel, комерційної системи замовлення квитків і, звичайно ж, планувальника самостійних подорожей – MakeMyTrip.

Основна концепція включає в себе комплексний підхід:

Подачу повної інформації про пасажирський транспорт в країнах Європи, Америки, Африки і азіатського регіону, а також опис варіантів популярних маршрутів, а також маловідомих маршрутів в wiki-форматі.

Можливості бронювання і покупки авіаквитків, квитків на автобуси та поїзди при міжнародних поїздках.

Це означає, що користувач не тільки може дізнатися все про транспорт країни що його цікавить, а й замовити квитки за обраним маршрутом.

Сайт відкритий нашими співгромадянами, простими ентузіастами і мандрівниками, які вже не перший рік працюють у сфері пасажирських перевезень, а їх компанії вже отримували гранди на розвиток IT розробок від американських та європейських інвестиційних фондів.

Весь світ переходить до системи інтермодальних перевезень, при цьому схиляється до онлайн-сервісів, які пропонують повний спектр послуг. Купити авіаквитки по Інтернет вже не складає труднощів, але організувати поїздку далі, покроково, що відповідає індивідуальним запитам – дуже непросто, а планування може забрати багато часу та сил. Гарантій позитивного результату при самостійному пошуку також ніхто не дає, але усі самостійні туристи починали саме з пошуку достовірних джерел.

В недалекому майбутньому, використовуючи тільки один сайт, можна буде планувати пересування по маршруту, купувати квитки і замовляти послуги.

WikiTransport.com – допоможе людям не просто дістатися в будь-яку точку світу, використовуючи всі види транспорту, а й спланувати поїздку всередині країни або регіону за максимально комфортними цінами.

З введенням біометричних паспортів, отримання шенгенської туристичної візи втратить актуальність, а це означає, що єдиною складністю для самостійних подорожей Європою буде планування зручного і економічного маршруту.

А головна цінність тут – інформація.

Засукавши рукава, на здійснення проекту WikiTransport взялися самостійні мандрівники. В планах не тільки надання інформації про систему пасажирських перевезень в різних країнах світу, а й можливість шукати рейси через інтерактивну систему, яка дозволяє автоматично підбирати пересадки між різними видами транспорту, дізнаватися розклад, а також бронювати і купувати квитки.

Вже зараз можна подивитися регулярність руху автобусів з Польщі та Чехії, розклад Російських та Українських залізниць, регулярні рейси з Прибалтики в західноєвропейські країни і навіть внутрішні маршрути по Грузії.

Головна мета WikiTransport.com – надати туристу повну свободу пересувань і сприяти розвитку самостійного туризму. Зробити його максимально зрозумілим, комфортним і доступним для всіх.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Життєві сторії заробітчанок ударяють морозом

Правила переміщення валюти через кордон України