in

Як зробити білий паспорт для повернення в Україну

Роз’яснення щодо порядку оформлення посвідчення особи на повернення в Україну.

 

У зв’язку зі зверненнями громадян України Департамент консульської служби повторно надає роз’яснення щодо порядку оформлення посвідчення особи на повернення в Україну, у разі втрати паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

У разі втрати паспорта за кордоном і необхідності терміново повернутися на Батьківщину громадянину України може бути оформлене посвідчення особи на повернення в Україну. Для оформлення посвідчення заявник має подати до дипломатичної установи такі документи:

1) заяву-анкету;

2) документ (протокол, довідку), виданий компетентним органом іноземної держави, що підтверджує факт звернення особи щодо втрати або викрадення документа, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство України;

3) документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну (у разі наявності);

4) свідоцтво про народження дитини, якщо оформлюється посвідчення дитині або дані про дитину вносяться до посвідчення законного представника;

5) дві кольорових фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 (у разі внесення до посвідчення законного представника даних про дитину);

6) одну кольорову фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування (у разі оформлення посвідчення особі, яка не досягла дванадцятирічного віку, особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, або у разі наявності обґрунтованих обставин, які доводять неспроможність заявника прибути до найближчої дипломатичної установи);

7) документ, що підтверджує сплату консульського збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати. 

Оформлення та видача посвідчення здійснюються протягом одного робочого дня, але не більш, як п’яти робочих днів з дня подання всіх документів і отримання консульською посадовою особою дипломатичної установи відомостей, передбачених Порядком, та сплати консульського збору.

У разі необхідності надсилання письмового запиту до територіальних підрозділів Державної міграційної служби України з метою ідентифікації особи строк оформлення посвідчення може бути продовжено до часу отримання відповіді на такий запит, але не більш як 30 днів.

За оформлення посвідчення стягується консульський збір. За оформлення посвідчення подвійна ставка консульського збору не застосовується.

Громадянин України може бути звільнений від сплати консульського збору у разі наявності обставин, що доводять його неспроможність сплатити консульський збір за видачу посвідчення. 

Наприклад, якщо громадянин став жертвою торгівлі людьми та втратив усі документи і засоби, або є безпритульною особою, або перебуваючи за кордоном, захворів і потребував тривалий час лікування, або звільнився після відбування покарання і термін дії його паспорта закінчився, то, зважаючи на такі гуманітарні обставини, йому може буде оформлено посвідчення безкоштовно.

У разі коли громадянин України втратив документ в країні, на території якої відсутня дипломатична установа, оформлене посвідчення може бути доставлено заявнику засобами поштового зв’язку, якщо це дозволяється законодавством такої країни.

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 _____________________________________________

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Українці вибороли 9 медалей на чемпіонаті Європи з веслування у Римі

Чому Сардинія – не зовсім Італія. Секрети італійського острова