in

Втрата працездатності та цивільна інвалідність: Зміни із 1 січня 2010 року

Визнання цивільної інвалідності гарантує соціальну підтримку громадянам, які не встані працювати та не володіють достатніми економічними засобами.

Із визнанням інвалідності громадянин має право на одержання матеріальної (грошові виплати, пенсія) та нематеріальної підтримки (фізіотерапія, протези, безкоштовне отримання ліків, проходження медоглядів, аналізів та ін).

 

Параграф 20 законопроекту n. 78 від 1 липня 2009 (що був конвертований в закон) вніс деякі зміни у процес подачі та оцінки інвалідності. Зокрема зміни стосуються запобігання шахрайств. Для цього процедуру було зроблено прозорішою а також скорочено термін отримання статусу інваліда.

Починаючи із 1 січня 2010 до комісій місцевих медичних закладів, що займаються підтвердженням цивільної інвалідності, було введено представника Національний Інститут Соціального Захисту (INPS). Остаточне рішення у справі також покладене на INPS.

Запит на визнання цивільної інвалідності можуть подавати усі, хто мають серйозні проблеми із здоров’ям. Це слід робити виключно по Інтернету, що дозволяє їх миттєву передачу до місцевих медичних закладів (ASL).

За новими правилами, великої ваги надано вашому домашньому лікарю (так званому medico della mutua). Власне він повинен заповнити медичний сертифікат он-лайн. Проте засвідчувати стан здоров’я прохача можуть лише медики уповноважені Національним Інститутом Соціального Захисту. Після цього прохачу буде видано квитанцію із номером сертифікату, який потрібно додати до запиту на визнання інвалідності.

Запит слід подати протягом тридцяти днів від видачі медичного сертифікату.

Його також подають Інтернетом, під’єднавшись та зареєструвавшись на сайті INPS (www.inps.it). За потреби, можна скористатися послугами патронату, чи асоціацій визначеної категорії. Прохач має можливість прослідковувати хід розгляду його прохання на веб-сторінці INPS.

Після відсилки запиту інформативна система видасть вам квитанцію у якій вказуватиметься який відділок INPS займатиметься розглядом вашої справи, дату подачі, запланований тип контролю та номер протоколу. Пізніше прохачу буде призначено медичний огляд, що повинен засвідчити наявність інвалідності.

Якщо прохач не може прийти на прийом, його дату можна перенести. Якщо ж він не з’явиться вдруге – це буде розцінено як відмова від прохання. Якщо прохач не має можливості прийти до амбулаторію, він може пройти медогляд за місцем проживання, подавши запит про це щонайменше за п’ять днів до дати огляду в амбулаторії. Цей запит слід надіслати по Інтернету за посередництва лікаря, що займається вашою справою. Необхідність проходження медогляду вдома хворого визначить голова медичної комісії.

Після огляду прохача, комісія винесе рішення, або постановить про додаткове вивчення документації та медичний прийом. На завершення прохачу буде надіслано два протоколи із усіма даними та остаточним рішенням. У випадку призначення пенсії, про це слід повідомити до INPS.


Адвокат Маша САЛЬВАТОРЕ, переклад Маріанни Сороневич

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Мої діти – моя винагорода

Посольства подовжують страховки