in

11 червня українці отримають безвіз: як без перешкод потрапити до ЄС та які документи готувати

З 11 червня українці зможуть перетинати кордон з Європейським Союзом без віз. Учора Рада Європи затвердила безвізовий режим. Проте частина українців боїться, що потрапити за кордон стане важче.

Головна умова подорожі без візи – це біометричний паспорт. Коштує він від 550 гривень. І попит на нього скажений. Зареєструватися в електронній черзі на найближчі два тижні практично неможливо.

Окрім цього, потрібен документ, що підтверджує бронювання місця проживання, та зворотний квиток.

Змусять прикордонники і показати вміст гаманця. В кожної країни є вимога, скільки коштів мандрівник повинен взяти з собою. В Німеччині це 45 євро на день, Греції – 50, а у Естонії аж 86.

Читайте також: Експерт пояснив, за яких умов можуть зупинити “безвіз” для України

Досвід грузинів, які вже декілька місяців користуються безвізовим режимом, довів, що повертають прикордонники мандрівників додому рідко.

11700 осіб скористалися безвізовим режимом з Грузією за перший місяць. З них відмовили у в’їзді всього 26 людям, – розповіла аналітик ГО “Європа без бар’єрів” Катерина Кульчицька.

Проте безвізовий режим можуть навіть призупинити, якщо українцям часто відмовлятимуть в перетині кордону.

“Якщо люди, яким обґрунтовано відмовляли в візах через серйозні речі, будуть розраховувати, що ці проблеми анулювалися, то в нас перші тижні і місяці буде багато проблем на кордонах”, – наголосив політолог Олександр Сушко.

____________________________________

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Довготривалий дозвіл на проживання ЄС. Які переваги він надає

Країни, які припинили визнавати українські медичні дипломи