in

Італійська пенсія для українських заробітчан. Юридичні нюанси

А ви знали, що іноземний працівник має право на отримання італійської пенсії в разі, якщо він має право на постійне місце проживання в Італії? Проте робітник втрачає виплачені йому в Італії контрибути у випадку, якщо він повертається на батьківщину. Акумулювати робочий стаж та контрибути можуть лише громадяни тих країн, з якими Італія підписала відповідні договори.

Результат пошуку зображень за запитом "робота"

Тож, як це працює, пише Svitua

Робітники, які повернулись на батьківщину. Закон Боссі-Фіні від 10 вересня 2002 року вніс зміни до правил виплати пенсій для громадян країн, що не входять до Євросоюзу, які повернулись на постійне місце проживання на батьківщину. Цю категорію іноземців позбавили можливості витребувати сплачені контрибути (відрахування, сплачені до пенсійного фонду Італії).

Раніше робітники іноземного походження (за виключенням сезонних) незалежно від наявності договорів, укладених між Італією та їх країнами походження, мали право на витребування контрибутів, сплачених протягом роботи в Італії та збільшених на 5%.

Результат пошуку зображень за запитом "робота"

Пенсія на підставі контрибутів. Аби отримати пенсію, нараховану на основі контрибутів, тим, хто почав сплачувати їх від 1996 року, не обов’язково здійснювати виплати протягом мінімум п’яти років, як це передбачено для італійців. Але цей реквізит є обов’язковим для нарахування пенсій за змішаною системою для тих, хто почав виплачувати контрибути після 1996 року.

Робітники, які залишились в Італії. Для громадян країн, що не входять до ЄС, які залишились на постійне місце проживання в Італії, дійсним є закон Боссі-Фіні.

Зараз пенсію в Італії можуть отримувати ті іноземці, які постійно мешкають в Італії й регулярно здійснювали виплати контрибутів. У інших  випадках літнім людям виплачують соціальну допомогу.

Результат пошуку зображень за запитом "робота"

Пенсія з інвалідності та недієздатності. Громадяни країн, що не входять до ЄС, які є фізично або розумово неповноцінні, можуть отримувати таку ж пенсію з непрацездатності, як й громадяни Італії. Але виплачується пенсія лише власникам постійної посвідки на проживання, після шести років перебування в Італії.

Смeрть робітника. В разі смeрті робітника, який не досягнув 65 років, пенсія для його спадкоємців не передбачена. Родичам сплачують лише суму, акумульовану виплатою контрибутів та розділену на декілька років. Якщо смeрть робітника наступає після 65 років, родичі будуть отримувати пенсію на загальних підставах, введених для італійських робітників

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 _____________________________________________

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 6 Середній: 4.3]

Італієць намагався через суд відібрати у тернополянки 4-річну дитину

Як в Італії ставляться до домашніх тварин