in

Що робити, якщо батько-італієць не платить аліменти на дитину?

Що робити, якщо колишній чоловік не сплачує аліменти на утримання дітей, призначені судом?

Щоб вплинути на батька, який не платять аліменти, необхідно спочатку звернутися до суду, щоб отримати кількісну оцінку суми належної матері.

Risultati immagini per padre separato non paga alimenti

Далі, через адвоката слід відправити лист відповідачу (lettera di diffida), в якому повідомляються максимально можливі терміни для оплати аліментів. В листі також вказується обов’язок погасити минулі заборгованості.

Судовий наказ, який встановлює суму аліментів, передбачає, що сума виплат перевіряється і оновлюється щороку, відповідно до зміни індексів “Istat”. Якщо ціни зросли і індекс “Istat” збільшився, а сума аліментів не змінилася, мати дітей може подати на боржника позов до суду для сплати всієї простроченої заборгованості.

Увага! Позов має бути поданий протягом п’яти років після відповідного коригування. Ви повинні відправити запит рекомендованим листом з підтвердженням про отримання або електронною поштою до закінчення п’ятирічного періоду.

Якщо, попри формальний запит адвоката, колишній чоловік продовжує не платити, необхідно знову звернутися до судді.

Risultati immagini per padre separato non paga alimenti

Інструменти цивільного захисту

1) Закон передбачає, що в разі суперечок між батьками про встановлення батьківської відповідальності, або визначенні опіки над дітьми (в тому числі, про невиплату допомоги на їх утримання), сторона-одержувач може звернутися до суду.

Якщо батько є злісним неплатником, суд може призначити матері компенсацію за шкоду, і присудити штраф на суму до 5000 євро.

2) Якщо у батька-неплатника немає коштів для оплати аліментів, суддя може зажадати оплату з інших законних родичів неплатника, в першу чергу, його батьків.

Якщо батько дитини не платить аліменти протягом довгого часу, закон передбачає кілька засобів правового захисту:

1) Вилучення частини майна екс-чоловіка, за судовим рішенням;

2) Судовий наказ, адресований третім особам (наприклад, роботодавцю), про те, що частина зарплати, належної неплатнику, повинна бути виплачена безпосередньо іншій особі.

Якщо є підозра, що батько працює нелегально, проте декларує в суді статус безробітного, слід спробувати надати судді докази. Суд може зобов’язати податкову поліцію проводити розслідування прибутків та майна неплатника, це часто не приводить до результату, оскільки розслідування є поверхневими.

3) Нарешті, суд може блокувати активи батька-боржника. Мається на увазі гроші, що зберігаються на поточних чи накопичувальних банківських рахунках, рухоме і нерухоме майно (наприклад, автомобіль або особиста нерухомість).

Immagine correlata

Інструменти юридичного захисту

Батька, який добровільно не сплачує аліменти, можуть арештувати зі звинуваченням у “порушенні зобов’язань щодо забезпечення родини”. Порушником вважається будь-хто, що відмовляється проживати із сім’єю, його поведінка суперечить сімейній моралі, відмовляється від своїх зобов’язань по наданні допомоги дітям і екс-дружині.

Наслідком позову матері дітей, які не отримують аліменти, може стати тюремне ув’язнення терміном до одного року. Слід зазначити, що подібний позов неможливо відкликати після подачі.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Як вибрати терапевта чи педіатра, згідно медреформи в Україні

Допоможіть знайти Тріфонцеву Наталію