in

Скільки потрібно зберігати документи, рахунки і квитанції в Італії

Які документи і скільки часу потрібно зберігати відповідно до італійського законодавства.

Рахунки, квитанції та фіскальні чеки важливі для засвідчення господарських відносин між громадянами, підприємцями, підприємствами і державними установами. Вони підтверджують факт оплати отриманих товарів або послуг.

Зазвичай всі ці рахунки і квитанції нагромаджуються, тому нерідко губляться. Дехто викидає квитанції відразу ж після оплати.

Пояснюємо, чому необхідно зберігати квитанції і як довго італійське законодавство зобов’язує платника зберігати рахунки.

Італійське законодавство зобов’язує платника зберігати платіжні документи, щоб уникнути ризику повторної оплати одного і того ж рахунку. Їх терміни зберігання залежать від типу документа.

Щоб вам не довелося платити двічі, зберігайте всі оплачені рахунки і квитанції!

Рахунки за утримання житла (газ, воду, світло, телефон) зберігаються протягом 5 років від дати оплати. А ось рахунки за мобільний телефонний зв’язок зберігаються в два рази довше – протягом 10 років від дати оплати.

Рахунки і квитанції з ресторанів, готелів і т.д. повинні зберігатися протягом 6 місяців з дати оплати.

Рахунки за оплату оренди житла (affitto) і за оплату витрат за кондомініуму багатоквартирних будинків (spese condominiali) – 5 років.

Документи про сплачений автомобільний гербовий збір (bollo auto) – ще 3 роки після закінчення терміну дії цього документа.

Квитанції про сплату штрафів за порушення правил дорожнього руху (multе stradale) – 5 років.

Оплачені квитанції IMU / ICI (bollettino IMU / ICI) – 5 років, починаючи з року, наступного після оплати такої квитанції.

Магазинні чеки, в разі якщо вони виступають гарантією на придбаний товар – 2 роки.

Виписки з банківських рахунків – 10 років.

Квитанції про сплату податку на державне телебачення canone RAI – 10 років.

Квитанції про сплату податку на прибирання вулиць і дворів – 5 років, починаючи з року, наступного після оплати такої квитанції.

Декларація про пприбутки dichiarazione dei redditi) зберігається протягом 4 років, починаючи з року, наступного після того, в якому декларацію було подано до податкових органів.

Якщо ви плануєте капітальний ремонт будинку, то витрати на нього можуть бути списані з суми податку. В цьому випадку декларація зберігається протягом 14 років, починаючи з року, наступного після того, в якому декларацію було подано до податкової. Протягом цього ж періоду часу зберігаються всі документи та рахунки, що підтверджують проведення ремонтних робіт.

Не мають чітко встановлений термін зберігання квитанції на оплату внесків (contributi) в INPS або інших фондів соціального страхування, тому їх краще зберігати постійно.

Щоб уникнути надмірного накопичення всіх цих документів Закон дозволяє просканувати платіжки і зберігати їх в цифровому вигляді.

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 ______________________________________________

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 1 Середній: 5]

Скільки коштує навчання в університетах Італії

«Українці в Італії» – найбільша інтернет-спільнота діаспори