in

Як контролюється перетин кордонів Шенгeнської зони

Система контролю перетину зовнішніх кордонів Шенгенської зони громадянами третіх країн контролюються спільною системою бази даних

Система фіксує в’їзди, виїзди та відмову у в’їзді всім іноземцям, які перетинають межі Шенгену незалежно від того мають вони візу чи мандрують за умовами безвізового режиму. Крім того, в ній зберігатиметься інформація про особу, її проїзні документи та біометричні дані (фотографію та відбитки чотирьох пальців).

Дані про порушників термінів перебування будуть зберігатись протягом 5 років, а про законослухняних мандрівників – 3 роки.

Центральна база даних підключена до відповідних баз країн-учасниць Шенгенської угоди, а також забезпечено її сумісність з візовою інформаційною системою (VIS).

Доступ до системи мають прикордонні та візові служби, а також інші центральні органи влади держав-членів ЄС, які мають право перевіряти, чи виконує громадянин третьої країни умови в’їзду або перебування.

Нові правила надійно ідентифікують осіб, що перетинають кордон, зменшують час затримок на кордоні та покращують якість прикордонних перевірок. Крім того, завдяки доступу до історії подорожей, компетентні органи (в т.ч. і Європол) можуть контролювати дозволений час перебування в ЄС, а також посилюють внутрішню безпеку та боротьбу з тероризмом.

Нагадаємо, восени 2016 року Єврокомісія запропонувала створити Європейську систему інформації та авторизації подорожей (European Travel Information and Authorisation System – ETIAS). Громадян країн, з якими підписано угоду про безвізовий режим, повинні були б здійснювати попередню реєстрацію у ній та сплачувати за дозвіл на в’їзд до країн Шенгенського простору.

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 ______________________________________________

 Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

МЗС опублікувало рекомендації для подорожуючих за кордоном

10 жовтня відбудеться товариський матч Італія – Україна з футболу