in

Як оформити державну допомогу сім’ям з дітьми, що проживають за кордоном?

укВиди державної допомоги, документи, необхідні для призначення державної допомоги, призначення допомоги та оскарження рішення про її відмову українцями, що тимчасово проживають за кордоном.

Види державної допомоги

Відповідно до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” призначаються такі види державної допомоги:

1. Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами;

2. Допомога при народженні дитини;

3. Допомога при усиновленні дитини;

4. Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи пілкування;

5. Допомога на дітей одиноким матерям.

Всі види державної допомоги сім’ям з дітьми, крім допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами жінкам, призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікуна, пілкувальника) дитини.

Документи, необхідні для призначення державної допомоги 

Документи, необхідні для призначення державної допомоги сім’ям з дітьми, подаються особою, яка претендує на призначення допомоги, самостійно. За наявності письмової заяви особи, яка претендує на призначення допомоги, але за станом здоров’я або з інших поважних причин не може самостійно зібрати необхідні документи, збір зазначених документів покладається на органи, що призначають допомогу.

Документи, необхідні для призначення державної допомоги сім’ям з дітьми, розглядаються органом, що призначає та здійснює виплату державної допомоги, протягом 10 днів з дня звернення.

Про призначення державної допомоги чи про відмову в її наданні із зазначенням причини відмови та порядку оскарження цього рішення орган, що призначає і здійснює виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, видає чи надсилає заявникові письмове повідомлення протягом 5 днів після прийняття відповідного рішення.

Оскарження рішення

Рішення органу, що призначає і здійснює виплату державної допомоги, може бути оскаржено у вищестоящих органів виконавчої влади або у судовому порядку.

Призначення допомоги

Допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше 12 календарних місяців з дня народження дитини.

Відповідно до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми для призначення допомоги при народженні дитини органу соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подається:

1. Заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики України;

2. Копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу);

УВАГА! Свідоцтво про народження, видане уповноваженим органом (мерією), має бути засвідчене апостилем та з перекладом українською мовою.

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 ______________________________________________

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 1 Середній: 1]

Чи можна вклеїти в українському консульстві нову фотографію до паспорта

Реєстрація дитини, народженої українцями в Італії