in

Іммігрантам в Неаполі повернуть податок на дозвіл на проживання

“Апеляцію задовільнити повністю” таким є вердикт суду Неаполя у справі, поданої сім’єю іноземців, за підтримки Inca та Cgil. Їм повернуть податок, несправедливо сплачений за продовження дозволу на проживання. Проте на кону залишаються півтора мільярда євро, внесені в державну казну Італії із цієї ж причини, сотнями тисяч інших іммігрантів.

 

Згідно Цивільного кодексу Італії, гроші, заплачені за послуги несправедливо, повинні бути поверненні. Цей принцип застосовується також, оплати 80,100 або 200 євро за поновлення чи отримання дозволу чи карти на проживання
мільйонами іноземних громадян в Італії.

Нагадуємо що з жовтня минулого року, податок на видачу та продовження дозволу на проживання відмінено. Його визнано невідповідним до законів ЄС, як такий що порушує права іммігрантів. Крапку у справі поставила Державна Рада, після судової тяжби, яка тривала кілька років із патронатом Інка і профспілкою Cgil.

Ці організації, крім того, сприяли поширенню по всій Італії ряду пілотних позовів, у яких вимагали повернення грошей, виплачених іноземцями в минулому. Одне із таких звернень було прийнято у Компаоре, де16 лютого суд виніс постанову про його “повне задовільнення”.

Сім’я що складається із восьми осіб із Буркіна Фасо, яка живе Меліте, що у регіоні Кампанія, подала позов і виграла його у Цивільному суді Неаполя. Тепер державі доведеться повернути їх гроші.

Суддя Фабіо Маффей вивчив перебіг відміни податку на дозвіл проживання, зокрема трьох основних рішень Європейськогл суд юстиції, TAR Лаціо і Державної ради, які засудили сплату минулому.

Враховуючи ці вироки, суддя обґрунтував рішення наступним чином: “можна лише знову підтвердити, що положення, які визначають розмір внеску за видачу та продовження продовження посвідки на проживання повністю незаконними”.

Адвокати позовників попросили про “повернення надмірних сум, сплачених уряду» їх підзахисними. Цей запит було задовільнено, отже міністерству внутрішніх справ Італії доведеться відшкодувати сім’ї із Буркіна Фасо 500 євро, відсотки, а також покрити всі судові витрати.

Цього разу компенсація становить трохи більше 500 євро та інші відшкодування. Проте, ймовірно, що Inca та Cgil продовжать інші пілотні дії. Адже загальна сума, сплачена іноземцями в Ітеплії є незрівнянно вищою і сягає майже півтора мільярда євро.

Уряд продовжує прикидатися глухим до судових рішень, ймовірно, вважаючи таку позицію “зручнішою” чим повернення грошей іммігрантам. Проте, після завершення справи у Неаполі робити це стає дедалі складніше.

Elvio Паска

СТАТТЯ ІТАЛІЙСЬКОЮ

_____________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Фрази, які дратують європейців: карта

Возз’єднання з сім’єю: потрібний мінімальний дохід іноземців у 2017 році