in

10 вражаючих культурних пам’яток Італії (фото)

Багата культурна спадщина, м’який клімат і Середземне море роблять Італію вкрай привабливим місцем відпочинку для туристів всіх категорій. У цій європейській країні можна побачити величні історичні пам’ятники, що дійшли до нас з часів Римської імперії, Середньовіччя та епохи Відродження.

Велика частина з них носить релігійний характер і складається з цілої плеяди кафедральних соборів, церков і каплиць. Сторінки приватної історії відбилися в італійських палацах-палаццо.

Кожне з італійських міст та красивих містечок має своє Старе місто, в якому можна помилуватися на архітектурні пам’ятки, посидіти в затишних кафе, купити сувеніри в невеликих магазинчиках. Італійські курорти пропонують як літні, так і зимові види відпочинку: пляжний відпочинок, морські розваги, відвідування аквапарків та дитячих розважальних комплексів, гірськолижний туризм.

Як один із законодавців мод, Італія наповнена численними бутиками, в яких можна придбати брендовий одяг популярних Модних Будинків. Місцеві кафе і ресторани пропонують своїм відвідувачам величезну кількість макаронних страв, кілька десятків видів піц і приголомшливо смачний натуральна кава. Відмінною особливістю країни є італійська сієста, що триває з першої години дня до четвертої вечора. В Італії проводяться різноманітні фестивалі, карнавали, скачки. У країні функціонує велика кількість музеїв, в колекціях яких можна зустріти полотна всесвітньо відомих художників.
Італія пам’ятки – ФОТО

1. Площа Святого Петра, Рим.

ploschad-svyatogo-petra

Площа Святого Петра знаходиться перед головною католицькою святинею – Собором Святого Петра. Віруючі збираються на ній для того, щоб послухати живий виступ Папи Римського. Площа має вигляд двох півкругів, обрамлених тосканськими колонадою. У центрі неї встановлено єгипетський обеліск. На площі працюють два великі екрани.

2. Площа Сан-Марко, Венеція.ploshhad-san-marko

Площа Святого Марка – головна площа Венеції. Вона складається з двох частин: П’яцетті (простору між Великим каналом і дзвіницею) і самої площі (П’яцці). Площа Сан-Марко була закладена в IX столітті в якості місця збору перед однойменним собором. Крім нього на площу виходить Палац дожів і інші старовинні споруди.

3. Долина Храмів в Агрідженто.

dolina-hramov-v-agridzhento

Долина Храмів в Агрідженто являє собою археологічний парк, що складається з давньогрецьких релігійних будов VI-V ст. до н.е. Автомобільною дорогою Долина Храмів ділиться на дві частини: в одній знаходяться храми Зевса, Гери і Геркулеса, в іншій – Юпітера, Ескулапа і Ефеса. Якісь будови добре збереглися, якісь дійшли до нас у вигляді руїн.

4. Колізей, Рим.

kolizey

Найбільший римський амфітеатр був побудований в I столітті. На ньому проводилися гладіаторські бої, морські битви, звірині цькування. У центрі Колізею було встановлено гігантський колос (статуя) Нерона, що ліг в основу назви амфітеатру. До наших днів Колізей дійшов у напівзруйнованому стані. Сьогодні на його території влаштовують півгодинні екскурсії з гідами.

5. П’яцца деї Міраколі, Піза.

piazza-dei-miracoli

Обнесена високою стіною пізанська «Площа Чудес» знаходиться в Старому місті. На ній розташовуються чотири архітектурні пам’ятки часів Середньовіччя: Пізанська вежа, кафедральний собор Санта-Марія Ассунта (1064), Баптистерій Святого Джона (1363) і кладовище Кампо-Санто, тобто «Святе поле» (1278).

6. Будинок Джульєтти, Верона.
dom-dzhuletty
Будинок Джульєтти був зведений в XIII столітті. У витонченої середньовічної споруді мешкала сім’я Даль Каппелло, що послужила прообразом шекспірівських Капулетті. У XIX столітті тут знаходився заїжджий двір. У XX-му Будинок Джульєтти був відреставрований і забезпечений «Балконом Джульєтти» і бронзовою статуєю дівчини (1972).

7. Міланський собор, Мілан.

milansky-sobor

Кафедральний собор Мілана виконаний з білого мармуру в стилі «полум’яніючої готики». Він стоїть в історичному центрі і є головною прикрасою міста. Міланський собор будувався з XIV по XX століття. З чуток, в ньому знаходиться цвях, яким дві тисячі років тому був розіп’ятий Христос. Хрестильної купіллю собору є старовинна єгипетська ванна.

8. Помпеї.

pompei

Сумно відомі Помпеї колись були процвітаючим давньоримським містом. Після виверження Везувію він виявився похованим під шаром попелу, був розкопаний в XVII-XVIII ст. і відновлений у XX-му. Сьогодні Помпеї є музеєм під відкритим небом. Для огляду доступні релігійні, адміністративні, громадські, виробничі та приватні споруди.

9. Історичний центр Сан-Джіміньяно.

san-dzhiminyano

Історичний центр Сан-Джіміньяно складається з середньовічних будівель, розташованих в районі трикутної площі делла Чистерна і дель Дуомо. Головними пам’ятками міста є чотирнадцять веж, зведених в XI-XIII століттях. Крім них в історичному центрі Сан-Джіміньяно знаходяться розкішні палаци, собори та музеї.

10. Галерея Уффіці, Флоренція.

galereya-uffici

Побудований в середині XVI століття флорентійське паллацо сьогодні функціонує як музей європейського образотворчого мистецтва. У ньому виставлені картини Боттічеллі, Леонардо да Вінчі, Тиціана, Веласкеса та інших відомих всьому світу художників.

______________________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Як кофеїн впливає на організм: дослідження вчених

Підбірка найкрасивіших міст, побудованих на скелях