in

Колізей може розвалитись через постійні землетруси

Італійські архітектори занепокоєні тим, що всесвітньо відома пам’ятка Колізей може розвалитись через постійні землетруси, які обрушилися на Італію, пише Telegraph.

Доглядач Колізею Франческо Просперетті заявив, що після недавнього землетрусу виникла серйозна загроза обвалення. Одне з “нових чудес світу” може не дожити до свого 2000-ліття.

В інтерв’ю газеті Corriere della Sera Просперетті зазначив, що кожний новий землетрус створює все більш небезпечне навантаження на стародавню будову – “тріщини збільшуються”.

За його словами, 30 жовтня вже провели огляд Колізею, за підсумками якого вирішили закрити для відвідувачів ту частину пам’ятника, з якої відкривається вид на Палатин. Інша частина будівлі, а також Форум, терми Каракалли і Пантеон, як і раніше відкриті.

За словами археолога Алессандро Д’Алессіо, стародавні римляни добре були знайомі з землетрусами в Італії і будували споруди з урахуванням їх можливості.

За всю свою історію Колізей, будівництво якого було завершено в 80 році, пережив кілька землетрусів. У 1349 році один з них обрушив його південну сторону. Значної шкоди завдав Колізею і землетрус 1703 року.

Як повідомляв сайт Знай.ua, Італію сколихнув уже четвертий землетрус за тиждень. Сейсмологи попереджають, що центральну частину Італії трястиме ще протягом наступних кількох тижнів.

Теги: Колізей, Італія, землетрус, розвал, нищення, пам’ятка архітектури

Автор матеріалу: Надія Царук

_______________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 1 Середній: 5]

5 звичок, які допоможуть менше витрачати в супермаркетах в Італії

Найманці Путіна створюють провокації в Європі