in

Реставрований “Золотий палац” Нерона – у віртуальних окулярах

Палац римського імператора Нерона, відомий тим, що він був майже повністю вкритий золотом. Тепер його можна побачити в усій його красі у віртуальній реальності.

Risultati immagini per domus aurea roma

Відвідувачам палацу, від якого зараз лишилися переважно руїни, пропонують віртуальні окуляри, які переносять людей у часи Римської імперії. Вчені зробили точну копію архітектури, розкішних кімнат і кольорових фресок на стінах. Але найбільше палац Нерона був відомий не пишністю оздоблення, а садом та озерами і водоспадами у ньому. Резиденція імператора дуже постраждала під час “Великої пожежі”, яка призвела до руйнації близько двох третин Рима, зокрема і “Золотого палацу”.

Risultati immagini per casa nerone roma
“Завдяки окулярам складається враження повної присутності у “Золотому палаці” часів Нерона. Ви побачите всю історію цієї будівлі, яка дає уявлення про те, що тут відбувалося протягом майже двох тисячоліть”, – твердить Алессандро Д‘Алессіо, технічний директор музейного комплексу.

Після самогубства Нерона у 68-му році нашої ери палац було збережено завдяки зусиллям імператора Траяна. Він вирішив покінчити з нарцисизмом Нерона і зробив у палаці терми. Територія палацу стала відкритою і її забудували різними будівлями, зокрема Колізеєм, який зберігся до наших часів і вважається візитівкою італійської столиці.

“Тут докладно розповідається вся історія цього палацу, а також тих споруд, що були побудовані пізніше. Історія починається від моменту задуму до будівництва, а потім розповідається, як він був зруйнований і реставрований”, – говорить Алессандро Д‘Алессіо.

Risultati immagini per domus aurea roma

Побачити “Золотий палац” у віртуальній реальності можна лише на вихідних і за умов попереднього бронювання туру. Водночас реставраційні роботи у палаці Нерона досі тривають, їхня вартість становить понад 30 мільйонів євро. Очікується, що вони закінчаться у кінці 2018 року.

____________________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Карнавал у Віареджо: творчість та політична сатира

Папа Римський дозволив годувати немовлят у Сикстинській капелі