in

Найкращі сувеніри з Італії. Що везти на згадку для себе та родичів?

Італія – заставляє розгубитися від різноманіття всіляких сувенірів і пам’ятних подарунків. Які із них вибрати, щоб приємно здивувати подарунком своїх родичів, або залишити собі пам’ятку від поїздки?

Звичайно, є сувеніри китайського виробництва, можна придбати по усій країні, проте найбільш цінними є “Made in Italy” що асоціюється з конкретним містом або регіоном.

Їстівні подарунки

До найбільш популярних подарунків з Італії можна віднести «їстівні сувеніри». Це, зокрема, знаменитий пармезан (чи інші сири), ковбасні вироби, різні види пасти, яку часто продають у сувенірних упаковках. Придбати їх можна в будь-якому місті, будь-якого розміру, форми і кольору.

Італія пропонує великий вибір солодощів: цукерками, різними видами печива та тістечками, багатий кожен регіон. Найбільше славляться неаполітанські та сицилійські солодощі.

Вибір вин у різних регіонах – необмежений. Крім того, існує багато локальних настойок на травах, чи лікерів, чи грапа. Найкращі із них продаються в маленьких крамничках , а не у великих сіткових магазинах. Зверніть увагу на пляшку. Вона може бути звичайною, або художньою: у вигляді карти Італії, падаючої пізанської вежі, або бути у дорогій сувенірній пляшці з муранського скла.

Італія славна оливковою олією. Щоб потішити рідних, радимо купувати пляшки із позначкою «Extra vergine» на етикетці. Це – найбільш корисна для здоров’я олія холодного віджиму із найбільшим вмістом поживних речовин.

Традиційні сувеніри

З невеликих традиційних італійських сувенірів можна привезти магнітики, тарілки футболки із зображенням головних визначних пам’яток в Італії, запальнички, попільнички листівки або альбоми з кращими видами країни, вироби зі шкіри, репродукції відомих картин і копії статуй та будинків відомих архітекторів.

А для жінок рекомендуємо косметику на основі термальних вод, чи оливкової олії

Регіональні сувеніри

З міста мостів, каналів, карнавалу і закоханих – Венеції, варто привезти – вироби з оригінального муранського скла. Ринок пропонує широкий його вибір, що підходить для кожної кишені: келихи, вази, скляні фрукти, статуетки чи біжутерія. Вироби з венеціанського скла недешеві, але якість та ексклюзивність виправдовує вартість.

Типовий сувенір з Венеції – карнавальна маска. Це може бути класична маска персонажів традиційної італійської комедії, чи сучасні творіння фантазії майстрів.

У Римі вибір сувенірів справді величезний. На згадку про Столицю Італії варто привезти сувеніри у кольорах національного італійського прапора. Дуже популярними є відтворення пам’яток давньоримської епохи: Колізею, статуетки гладіаторів, фігурки давньоримських патриціїв в тогах, копії старовинних римських монет, статуетки історичного символу міста – Капітолійської вовчиці.


Оригінальним подарунком для жінок можуть бути біжутерія, чи золоті вироби, виготовлені на зразок знайдених у етруських могилах,  давньоримських статуях та картинах минулих століть.

Вуличні продавці та сувенірні магазинчики запропонують широкий вибір релігійної символіки Ватикану. А з поштового відділення на площі св. Перта, ви можете надіслати листівку рідним із маркою та штампом найменшої у світі держави.

Неаполь
Багатий на традиції Неаполь, запропонує вам безліч гастрономічних сувенірів. Цінним подарунком буде неаполітанський вертеп, або керамічні вироби марки «Monte di capo», чи різноманітні статуетки із застиглої лави Везувію.

Сицилія
Острів Сицилія знаменита своїми солодощами, тому, якщо ви летите в Україну літаком, порадуйте рідних мигдальними чи сирними тістечками. Також доречно придбати керамічні і порцелянові виробами, чи маріонетку з традиційного сицилійського театру, розписні музичні інструменти, як в натуральну величину, так і зменшені копії.

Це лише невеликий перелік згадок про Італію, що тішать серце подорожуючого і його родичів. А що везете з собою з Італії ви? Поділіться досвідом у коментарях.

___________________________________________

Більше новин:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Чи можна працювати в Італії з туристичною візою?

Pokémon Go. Гра від якої збожеволів увесь світ