in

Сім місць України, зарахованих у ЮНЕСКО

   1007 об’єктів налічує список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Найбільше їх в Італії — 50, Китаї — 47 та Іспанії — 44. У Франції й Німеччині — по 39. В Україні — 7.


 

Софійський собор, Києво-Печерська лавра та церква Спаса на Берестові

Софійський собор вважають найстарішою спорудою Києва. Заклали його майже 1000 років тому — за різними джерелами, 1037-го або 1017 року. Тут був похований князь Ярослав Мудрий. У церкві Спаса на Берестові — засновник Москви князь Юрій Долгорукий. Стоїть вона поблизу Києво-Печерської лаври. У дальніх печерах Лаври зберігаються мощі 49 ­святих.


 

Ансамбль історичного центру Львова

Експерти ЮНЕСКО відзначили у місті синтез архітектурних традицій Східної Європи і вплив на них різних народів, що тут співіснували. Ансамбль займає 120 га середньовічної та ренесансної частини Львова із Собором Святого Юра.


 

Дуга Струве

Тягнеться на 2820 км від берегів Баренцового моря до Ізмаїла на Одещині — на узбережжі Чорного моря. Cтворили її для вимірювання точної форми Землі. Має 265 вимірювальних пунктів трикутної форми. На кожному — інша позначка: наприклад, залізний хрест, заглиблення в скелі, піраміда чи кам’яна цеглина.


 

Букові праліси Карпат

Понад дві третини букових пралісів розташовані в Україні, решта — у Словаччині. Мають площу близько 78 тис. га. Тягнуться на 185 км від Рахівських гір і Чорногірського хребта до Словаччини.


 

Резиденція митрополитів у Чернівцях

Комплекс почали будувати 1864 року в стилі еклектики — змішування непоєднуваного. Архітектор — чех Йозеф Главка. Має Семінарський, Митрополичий і Монастирський корпуси. Зараз тут розташований Чернівецький національний університет ім. Федьковича.

Херсонес Таврійський

Старогрецьке місто-держава в Криму, на території нинішнього Севастополя. Її заснували вихідці з Греції понад 2,5 тис. років тому. Розкопки тривають із 1876-го. Знайшли залишки оборонних мурів, житлових кварталів, господарчих і ремісничих споруд, більше півсотні церков. Перебуває під російською окупацією.

Карпатські дерев’яні церкви в Україні та Польщі

До списку ЮНЕСКО внесено 16 церков, половина з них в Україні, решта — у Польщі. Найстарішими є церква Святого Духа у селі Потелич Жовківського району на Львівщині та церква Святого Юра у Дрогобичі. Їм понад 500 років.

 

______________________________________

Вам потрібна віза для в’їзду в Італію чи дозвіл на проживання в Італії? Не знаєте звідки почати і що для цього потрібно? Скористайтеся нашим безплатним сервісом он-лайн Migreat: імміграція в Італію або поставте запитання нашим фахівцям з імміграційних справ.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Визнання українського диплома в Італії

Закордонний паспорт в Україні можна буде оформити через інтернет