in

Українські вареники. Цікаві факти, про які ви не знали

У кожної країни є оригінальні страви, які складають основу її національної кухні. Серед величезного різномаїття традиційних українських смаколиків особливе місце займають вареники. І певне не знайдеться людини в Україні, яка б їх не куштувала. Проте мало хто знає, що у вареники це не тільки смачна, але й “цікава” страва.

 

1. Традиційний український вареник удвічі більший за російський пельмень і чи не вчетверо об’ємніший, аніж італійський равіолі.

Varenyky_fb

2. У знаменитому творі М.Гоголя “Вій” оповідається про вареники діаметром 30-40 см, розміром з капелюх.

вареники_гоголь

3. Єврейський поет Саул Черніхівський, якій тривалий час жив на Україні, настільки уподобав традиційні наїдки, що присвятив їм поему та музичну ідилію “Вареники”. Почитати поему можна тут

 

4. Назва вереники – є загальноукраїнською, а пироги – західноукраїнською (галицькою). Вважається, що страва існувала ще в часи язичництва і за своєю символікою різнилася з теперішніми уявленнями.

 

5. В нашиїх пращурів вареники традиційно ототожнюювалися з Місяцем, бо вони схожі на нього за формою і використовувалися як жертовна їжа. Вареники з сиром приносили в жертву біля криниць із джерельною водою.

poslednij-varenyk

6. Найпопулярнішими вважають вареники з картоплею, сиром, вишнею, чорницями та іншими ягодами. Та є у кулінарному доробку українських пращурів доволі дивні поєднання, як-то вареники з начинкою із папороті або редьки.

7. Вареник – чи ненайпопулярніша страва в української діаспори. Вареник навіть увіковічнили у камені у канадському Глендоні. На центральній площі міста височіє пам’ятник варенику, який вважається … офіційним символом міста! Кулінарне диво з каменю заввишки у 9 метрів важить майже три тонни.

 

вареник_глендон

8. Єдиний в Україні пам`ятник варенику був встановлений у 2006 році у місті Черкаси. Проте у 2013 році його демонтували, і зараз він перебуває в приватній колекції.

вареник_черкаси2

9. В Буковелі щороку традиційно проходить фестиваль вареників. А у 2013 році був побудований сніговий пам’ятник Варенику, який увійшов в «Книгу рекордів ТК «Буковель», як найбільший вареник в світі, виготовлений зі снігу.

вареник_буковель

10. Один раз, ще будучи президентом США, Білл Клінтон був з візитом в Україні й спробував вареники з вишнею. Відомий гурман прийшов у невимовний захват й оголосив, що заносить вареники у свій список “Must Be Served”.

Varenyky_Cl

______________________________________________________

Більше новин:

 

Як отримати державне соціальне житло в Італії

Популярні б’юті-прийоми, які давно застаріли