in

УПЦ і УГКЦ остаточно визначилися із датою святкування РІздва

Події Різдво 25 грyдня святкyють більшiсть христuян, менша частuна відзначає цю святкoву дату 7 січня. Люди вже звuклu до двох дат святкування Різдва Хрuстового, адже розуміють, що так склaлося через різні калeндарі, за якими ведетьcя обчuслення.

На Заході літочuслення відбувається за григоріанським календарем, а в окремих країнах, наприклад, Росії, Грузії, Сербії та Україні, за юліанським календарем. Водночас кілька останніх років активно ведуться обговорення стосовно можливого перенесення Різдва на 25 грудня.

Глава Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що українці можуть святкувати Різдво 25 грудня, якщо вони цього хочуть. У ПЦУ також пообіцяли подумати про календарну реформу, якщо її підтримає більшість вірян.

Водночас там побоюються, що перехід на новий календар може призвести до розколу, тобто його може використати у власній агітації УПЦ МП, яка підпорядкована РПЦ і не має наміру змінювати календар.

Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) раніше заявляв, що церква це буде вирішувати «разом з православними братами”.

За його словами це питання не відноситься до догматичних і має долати церковні розколи, а не викликати нові.

Читайте також: 25 грудня, чи 7 січня. Коли українці в Італії святкують Різдво?

Водночас за даними опитування, проведеного у 2019 році, більшість українців (64%) виступають проти ідеї переходу Православної церкви на Григоріанський календар і святкування Різдва 25 грудня. І лише 25% опитаних підтримували цю ідею, ще 7% говорили, що їм байдуже.

А як вважаєте ви? Потрібно переносити Різдво?

Ми хотіли б залишатися із вами у контакті. Запрошуємо приєднатися до групи  у Facebook Українська газета – видання для українців в Італії

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 8 Середній: 4]

Результат пошуку зображень за запитом "поліцейські митниця"

На Львівщині розкрили чергову схему виготовлення COVID-сертифікатів

У Неаполі, під час перестрілки, випадково поранено українку. Дівчина залишиться кульгавою