in

У світі почали частіше помирати від ожиріння, ніж від голоду

   За останні 20 років рівень смертності від надмірної ваги у три рази перевищив рівень смертності від недоїдання

Надмірна вага і пов’язані з нею захворювання за останні 20 років стали більш поширеною причиною смерті, ніж недоїдання. Найпоширенішою причиною смертей як і раніше є хвороби серця.

До таких висновків прийшла група дослідників з 50 країн, чий звіт опублікований в одному з найавторитетніших медичних журналів Lancet, пише “Дзеркало тижня. Україна”.

На думку авторів, їхня доповідь свідчить про “масовий зсув у глобальних тенденціях здоров’я”.

Проаналізувавши статистику смертності за 1990 та 2010 роки, вчені прийшли до висновку, що від ожиріння зараз вмирають втричі більше людей, ніж від голоду.

Так, у 2010 році “високий індекс маси тіла” став причиною смерті близько трьох мільйонів осіб. Таким чином, у факторах ризику смерті ожиріння піднялося з 10-ї на 6-ту позицію, у той час як недоїдання займає 8 місце.

У доповіді наголошується, що всі країни, за винятком країн Африки, зіткнулися з тривожним зростанням темпів ожиріння – на 82% по всьому світу в останні два десятиліття. Тим не менш, в Африці, на південь від Сахари, вбогість раціону як і раніше є основною причиною смертей серед дітей та підлітків.

Вчені також встановили, що одними з найбільших “вбивць”, як і раніше є серцеві напади та інсульти – на них припадає одна з кожних чотирьох смертей по всьому світу.

Також значно зросла за останні роки смертність через зловживання алкоголем, особливо в країнах Центральної Азії та Східної Європи. У розвинених країнах Азії однією з провідних причин смерті серед молоді стають самогубства, а у Латинській Америці зростає кількість чоловіків, загиблих у результаті насильства.

http://tvi.ua/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Анастасія Петришак: «Усе що мене оточує, я пробую описати музикою»

Вирок державі: 91% молоді не хоче жити в Україні!