in

У ЄС вакцину AstraZeneca визнали безпечною, але…

Європейське агентство з лікарських засобів визнало вакцину AstraZeneca безпечною для подальшого використання після розслідування повідомлень про випадки тромбів у пацієнтів після вакцинації.

Про це повідомляє The Guardian. Як повідомила голова ЄМА Емер Кук, комітет з питань безпечності препаратів вирішив, що вакцина є безпечною та ефективною і переваги її використання перевищують будь-які потенційні ризики.

За її словами, комітет дійшов “чіткого наукового висновку” про те, що вакцинація “АстраЗенекою” не збільшує загальний ризик розвитку тромбів.

Читайте також: “ПОКИ ЩО СИДИМО ВДОМА”: ГОЛОВНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ ПРО ВАКЦИНАЦІЮ ДЛЯ ПОДОРОЖЕЙ

Втім, зазначила Емер Кук, з наявних даних “не можна повністю виключити наявність зв’язку між цими випадками [розвитку тромбів] та вакциною”, і регулятор продовжить відстежувати такі тенденції – але ще раз наголосила, що вакцину можна вважати безпечною та ефективною для захисту від ризиків, пов’язаних з коронавірусом.

Керівниця комітету з безпеки вакцин Сабін Штраус сказала, що експерти не побачили проблем із якістю вакцини чи якоїсь окремої партії.

Читайте також: ЧИ ДОЗВОЛЕНО ВЛАШТОВУВАТИ ПІКНІКИ В ПАРКАХ ІТАЛІЇ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

За її словами, ризик розвитку тромбів не є вищим після вакцинації, ніж за її відсутності, і ті випадки, які змусили деякі країни призупинити використання, були надзвичайно рідкісними – враховуючи, що вакциною зробили вже понад 20 млн щеплень.

Нагадаємо, після повідомлень про розвиток тромбів у пацієнтів, щеплених вакциною AstraZeneca, включно з летальними випадками, щонайменш 13 країн ЄС призупинили її використання до завершення розслідування.

Ми хотіли б залишатися із вами у контакті. Запрошуємо приєднатися до групи  у Facebook Українська газета – видання для українців в Італії

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

93% заробітчан не планують повернутися в Україну

Як трудовим мігрантам отримувати пенсію за кордоном і в Україні