in

Італійська паста сприяє схудненню

Італійські вчені з Середземноморського неврологічного інституту встановили, що італійці, які споживають в їжу багато пасти – так називаються італійські макаронні вироби, мають кращі співвідношення талії і стегон, а також рідше страждають зайвою вагою. Результати своєї роботи вони опубліковали в журналі Nutrition and Diabetes.

Обстеживши 23 000 італійців, вчені прийшли до висновку, що серед тих, хто часто вживає пасту проблем із зайвою вагою куди менші, ніж серед людей з іншими кулінарними вподобаннями.

У дослідженні використовувалися результати тривалих спостережень і опитувань 14 400 італійців старше 35 років і 8700 – до 18 років. Як виявилося, для всіх статевовікових груп споживання страв з пасти не веде до погіршення індексу маси тіла, на відміну від представників тієї ж групи, які не вживали макаронів. Навпаки, в ряді випадків (особливо серед жінок) і індекс маси тіла, і співвідношення обхвату стегон до обхвату талії були кращі саме в тих, хто вживав в їжу багато пасти.

Слід зазначити, що результати нової роботи не можна автоматично переносити на досвід інших країн. По-перше, в дослідженні використовувалися дані стосовно італійців – людей з традиційною середземноморською дієтою з її високим вмістом овочів, фруктів, морепродуктів і нерафінованої оливкової олії. В їхньому харчуванні макарони всіх видів становлять лише один з компонентів. До того ж, паста – це макаронні вироби, виготовлені з твердих сортів пшениці, на відміну, наприклад, від наших макарон.

Крім того, за межами Італії поїдання макаронів, як правило, відбувається у відриві від інших елементів середземноморської дієти. Крім того, в ряді країн зерно, що йде на макарони, може бути іншої якості, ніж в самій Італії. Це означає, що і ефект від вживання не італійських макаронних виробів може істотно відрізнятися від зафіксованого в цьому дослідженні.

Итальянские ученые из Средиземноморского неврологического института установили, что итальянцы, которые потребляют в пищу много пасты – так называются итальянские макаронные изделия, имеют лучшие соотношение талии и бедер, а также реже страдают лишним весом. Результаты своей работы они опубликовали в журнале Nutrition and Diabetes.

_______________________________________

Більше новин:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Італійці виростили часник без запаху

20 італійок помістилися в автомобіль Smart Fortwo