in

Італія поновлює пошуки останків Мони Лізи

   У Флоренції 29 червня поновляться розкопки поховання Лізи Герардіні, яка, як вважається, позувала для “Мони Лізи” Леонардо да Вінчі.

Як повідомляє Lenta.ru з посиланням на ANSA, на другу стадію досліджень виділено 110 тисяч євро.

Пошуки поховання Герардіні ініціював професор Сільвано Вінчеті, який зараз обіймає посаду голови Національного комітету по зміцненню історичної та культурної спадщини. Перші розкопки тривали з квітня по грудень 2011 року, після чого у дослідників закінчилися гроші.

Під час перших розкопок вчені виявили жіночий скелет. Однак дослідники потім встановили, що знайдені кістки на 200 років “старші” за Лізу Герардіні.

Вчені вважають, що Герардіні треба шукати на території колишнього монастиря Святої Урсули у Флоренції. Зокрема, такої думки дотримується історик Джузеппе Палланті, який в одній із книг обліку померлих знайшов запис, що вона похована саме там.

Ліза Герардіні була дружиною флорентійського купця Франческо дель Джокондо. Висновку, що саме вона позувала да Вінчі, дійшов знаменитий італійський вчений XVI століття Джорджо Вазарі, автор “Життєписи найбільш знаменитих живописців, творців і зодчих”. За іншими версіями, моделлю для живописця могла бути донька міланського герцога Б’янко Сфорца; крім того, деякі вважають, що Леонардо зобразив самого себе.

http://www.ukrinform.ua/

В Італії очікується вихід нової легалізації

Італія зупинилася через 24-годинний загальний страйк транспортників